29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı her yıl bayraklar ve posterlerle kutlayan Bulancak Mahallesi Terazi Sokak esnafı, bu yıl da ev hanımlarıyla birlikte Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamasını organize etti.

Organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması saat 12.30'da Terzi sokağın esnaf ve ev hanımlarının hazırladığı ikramlar başladı. Yüksek katılım ve halkın coşkusu, Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. yıl etkinliklerine olan ilgiyi artırdı.

Bulancak'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı Düzenlendi Bulancak'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı Düzenlendi

Bulancak İlçe Stadyumu'ndaki programın ardından Terazi Sokak'taki kutlamaya katılan Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Emrullah Guguk ve sokak esnafı, 100. Yıl pastasını kesti. Ardında sokak esnafı ve vatandaşların 100. yılını kutladı.

WhatsApp Image 2023-10-29 at 16.13.21

Programa; Cumhuriyet Başsavcısı Emre Us, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ersin Erkut, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tozlu, Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Oğuz Yalçın, bazı daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı kutlamaları ülke genelinde çok sayıda etkinlikle vatandaşlar tarafından da kutlanıyor. Bulancaklı kukla ustası Bülent Mutlu (Amca), program başında kuklası Kadri ile birlikte çocuklarla gösteri yaparak onları sevindirdi. Bülent Amca, gösterisinin bitiminde çocuklarla sohbet edip dans etti ve programını şarkılar eşliğinde tamamladı.