Filistin Bayrağı Belediye Binasına Asıldı!

Tarihte kurulan 16 Türk Devleti Bayrağı Sahil Parkta dalgalanacak!

Haziran ayı Meclis toplantısının ilçemize hayırlı olması temennisiyle açan Belediye Başkanı Sıbıç, Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili Cihat Yıldız’ın, Filistin zulmüyle ilgili kınama ve dileklerine katıldığını ifade ederek, Filistin Bayrağının Belediye binasına asılması talimatı verdi. Yine Cihat Yıldız’ın meydandan kaldırılan tarihteki 16 Türk Devleti Bayrağıyla ilgili sorusuna cevap veren Başkan Sıbıç, Meydanda bulunan Atatürk Anıtının yerinin değiştirilmesi sebebiyle kaldırılan 16 Türk Devleti bayraklarının yeniden planlanan Gazi Ortaokulu karşısındaki park alanında çok daha iyi bir düzenlemeyle dalgalandırılacağını ifade etti.

Görele'de Festival Coşkusu! Görele'de Festival Coşkusu!

Whatsapp Image 2024 06 04 At 16.23.44 (2)

TÜGVA Binasının Tahsisatı Kaldırıldı

Gündem maddeleri arasında yer alan ve önceki dönem meclis kararıyla 10 yıllığına Türkiye Gençlik Vakfına (TÜGVA) ücretsiz tahsis edilen Belediyemiz mülkiyetinde bulunan binanın tahsisatıyla ilgili meclis kararının iptal edilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye Başkanı Sıbıç, Evlendirme Dairesi ihtiyacı için değerlendirilecek binanın tahliyesi için gerekli sürecin başlatılacağı ve ilgili vakfın talebi halinde yeni yer gösterilerek mağdur edilmeyeceğini de ifade etti.

Beton A.Ş. Yeni Yönetimi Belirlendi

Yüzde yüzü Belediyemiz iştiraki olan Bulancak Beton A.Ş. yeni yönetim kuruluna; Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, Hasan Turan, İdris Çiçek, Fatih Serdar Doğan ve Kahraman Anapa’dan oluşmasına oybirliği ile karar verildi.

Diğer gündem maddelerinden; BULASKİ hizmet binasının 2 yıllığına ve ücretsiz olarak Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğüne tahsisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kardeş Kent olunması, Evlenme Cüzdan Bedelinin normal ücretinin KDV dahil 1.600-TL, Mesai dışındaki müracatlarda ve yabancı uyruklular için KDV dahil 3.200-TL olması kararları oy birliği ile kabul edilirken, gündemin diğer maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 16.23.43

Alınan kararların ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, katılan meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı. 

Temmuz ayı olağan meclis toplantısının, 2 Temmuz Salı günü saat 14.00’de yapılacak

Medya 28 Haber Merkezi