Şirketten yapılan açıklamaya göre, bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla tatil rotaları için planlara başlayan seyahatseverler, baharın gelmesi ve havaların da ısınmaya başlamasıyla farklı tatil seçeneklerini değerlendiriyor.

Şehir yaşamının yoğun temposundan kaçmak isteyenler sakin ve huzurlu destinasyonları tercih ediyor. Son dönemlerde tatilciler, doğanın içinde dinlenme fırsatı bulacakları şehirler ya da köyler arayışında.

Öte yandan, maceraseverler yeni kültürler keşfetme fırsatı sunan şehirleri ve ülkeleri ziyaret ediyor. Yurt dışı tatil rotaları da bu yıl yoğun ilgi görüyor. Deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyenler içinse yaz mevsiminin keyfini çıkarabilecekleri tatil bölgeleri öne çıkıyor.

Bilet Dükkanı'nın belirlediği rotalar şu şekilde sıralandı:

Yılın Fanatik Komedisi Totem Felsefesi! Yılın Fanatik Komedisi Totem Felsefesi!
  • Bolu

İstanbul ve Ankara arasında, hafta sonu kaçamaklarının adresi Bolu biraz daha uzun süreli bir seyahati hak ediyor. Ulaşımın kolay olması ve yeşil ormanları, Bolu'yu tatil severler arasında baş köşeye koyuyor. Abant Gölü, Yedigöller, Gölcük Tabiat Parkı, Kartalkaya Kayak Merkezi, At Yaylası, Seben Gölü, Mudurnu yaylaları ve Akkaya Travertenleri burayı öne çıkarıyor.

  • Doğu Karadeniz

Depositphotos 158261382 Stock Photo Highland Houses In The Black

Fındık diyarı Ordu’dan başlayarak sırasıyla Giresun, Trabzon, Rize ve son olarak sınır kapısı Artvin'e uzanan bir yolculuk, keyif alınabilecek bir deneyim sunuyor. Norveç'in yeşilliğini aratmayan ve bulutlarla sarılı yaylaları, sürekli yağışlı ve nemli iklimiyle meşhur bölge, geleneksel bir bayram tatili için dikkati çekiyor.

Depositphotos 659855732 Stock Photo Giresun Province Kulakkaya Highland Lush

  • Güneydoğu Anadolu

Bereketli ve verimli topraklara sahip olan bölge, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman gibi illeri, yapılan leziz yemekleri ve mistik tarihiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Bodrum: Ünlü plajları, eğlence mekanları, lezzetli deniz ürünleri ve gece hayatıyla Bodrum, her yıl yerli ve yabancı turistleri kendine çekmeyi başarıyor. İlçe, ayrıca Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro ve Bodrum Müzesi gibi tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de dikkat çekiyor.

  • Ankara

Atatürk'ün mezarı Anıtkabir ziyaretinden başlanarak, şehrin kendine özgü havasını solunabilir, geleneksel ve çağdaş müzeler keşfedilebilir.

  • Bali

Türkiye'de nisanda denize girebilmenin garantisi olmasa da kesin bir şekilde deniz, kum, güneş üçlüsünü isteyenler, Bali'ye gidebilir.

  • Filipinler

Yemyeşil doğası, sörf yapmaya elverişli plajları ve mutfak kültürüyle Filipinler, ilgi çekiyor.

  • Tayland

Ülke, ucuz ve eğlenceli hayatıyla seçenekler arasında yer alıyor.

  • Karadağ

Ülke, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve misafirperverliğiyle vizesiz seyahat edebilecek destinasyonlar arasında bulunuyor.​​​