FUAT KÖSE: GALERİCİLER SİTESİNDEKİ DÜKKÂNLAR PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat Köse otomotiv sektörünün temsilcileri ve galeri esnafıyla buluştu.
Belediye Başkan Adayı Fuat Köse, Şenlikoğlu’nun Galericiler Sitesi’nde galericiler için yapılan dükkânları belediyenin borçlarını ödeyememesinden dolayı alacaklılara heba ettiğini söyledi.

E1D8Be16 128E 4Eec 81E7 0E37Ec0114F3
Günlük ortalama 300 kişinin araç almak için il dışından Giresun’a geldiğini söyleyen Köse; ‘’Başarısız belediye yönetimi 2019 yılında açıkladığı Galericiler Sitesi Projesi ile galeri esnafını umutlandırmış ancak gelinen noktada diğer vaatlerinde olduğu gibi hayal kırıklığı yaratmıştır.

Hiçbir esnafımızın hoşuna gitmeyecek uçuk taleplerle galeri esnafının bu bölgede hizmet vermesinin önüne set olmuştur. Dükkânlar plansız ve kullanışsız yapılmıştır. Galericileri sonu belirli olmayan boş vaatlerle kandırmıştır. Galeri esnafına dükkânları 10 yıllığına 1 milyon 250 bin lira hava parası ile kiralama yönteminin yanı sıra ekstra kira ödemesi de dayatılmıştır.

Piraziz Kaymakamı Burak Öz'ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı Piraziz Kaymakamı Burak Öz'ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

591Ed126 7418 4430 9266 B6E8F391Fbb9

Bugün bakıldığında bir galeri esnafı bile bu saçmalığı kabul etmemiş ve bu bölgede faaliyete geçmemiştir. Dükkânların bazıları inşaat malzemesi satan bir firmaya, belediye çalışmaları için veresiye alınan malzemelerin parası ödenmediği için peşkeş çekilmiştir. Yine bu projeyi yapan Samsunlu firmaya alacak karşılığı bazı dükkânların verildiğini hepimiz biliyoruz.

Efcaa23E B7Be 402D Bf28 B2E5A015814E

Burada galerici esnafının olması lazımdı, proje bunun için vaat edilmişti. Ancak gelinen noktada dükkânlar faaliyete geçtiğinde burada farklı meslek kolları olacak ve bu alanın sadece adı Galericiler Sitesi olarak kalacak’’ diye konuştu.
Giresun Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Fatih Karaca ve galeri esnafının tamamına yakınının katıldığı toplantıda, Köse galericilere destek sözü verdi.