CHP’li Şenyürek; “Halk AKP’li belediyeden kurtulmak için gün sayıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulunurken AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı, Erdoğan’ın ilan ettiği Gerçek Belediyecilik Yemini’niyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Ak Parti Giresun Belediye Meclis üyeleri açıklandı Ak Parti Giresun Belediye Meclis üyeleri açıklandı

Şenyürek; “Öyle görünüyor ki; AKP Genel Başkanı Erdoğan dahi kendi partisine mensup belediye başkanlarının, kamu kaynaklarını talan etmelerini, yolsuzluklarını ve usulsüzlüklerini engelleme çabası içerisine düşmüştür” dedi.

Kamu kaynaklarının yağmalanmasına ve hukuksuzluklara dikkat çeken Şenyürek, “Ülke kaynaklarını 22 yıldır talan ederek, kendilerinin ve yandaşlarının zenginleşmesi uğruna Türkiye ekonomisinin çökmesine neden olanlar, toplumu çılgın projelerle aldatamayacaklarının farkına varmışlar, inandırıcılıklarını ve güvenilirliklerini yitiren AKP’li belediye başkan adaylarını şimdi de yeminlerle karşımıza çıkarmaya hazırlanmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

Artık mızrak çuvala sığmıyor

Şenyürek; “AKP’li belediyelerde yaşanan hukuksuzluklar ve kamu kaynaklarının yağmalanması, mızrak çuvala sığmaz misali artık gizlenemez hale gelmiş, sayıştay raporları usulsüzlüklerle dolup taşmıştır. Erdoğan’ın ilan etmiş olduğu ‘Gerçek Belediyecilik Yemini’ ile artık AKP’li Başkanlar ‘Anayasa ve yasaya bağlılık, kamu kaynaklarını harcarken dürüstlük’ yemini edeceklermiş. Anayasaya ve hukuka bağlılık başta olmak üzere defalarca çiğnenen Cumhurbaşkanlığı yemini gibi, Belediyecilik Yemini de 22 yıldır yapılanların tam aksini söylemektedir” şeklinde konuştu.

Yeniden aldatmak için yemin edenler değil ‘Türkiye İttifakı’ kazanacak

Sözde iktidar partili yerel yönetimlerin daha fazla yatırım sağlayacağı aldatmacasıyla Giresun’un 5 yılının heba edildiğini vurgulayan Şenyürek; “İktidarın elindeki tüm imkanlara rağmen Giresun’a hizmet getirmek yerine kendilerinin ve yandaşlarının refahını gözeterek şehrin 5 yılını ziyan edenler, içi boş tehditlerle, yeminlerle halkı yeniden aldatmaya çalışmaktadırlar. Boşa geçen koskoca 5 yıl boyunca şehrin hiçbir sorunu çözülmediği gibi bu sorunlar katlanarak artmıştır. Şehrini seven, değerlerine sahip çıkan Giresun halkı, emanetlerine ihanet eden AKP’li belediyelerden kurtulmak için artık gün saymakta, güvenilir ve dürüst sosyal demokrat belediyecilik için parti gözetmeksizin ‘Türkiye İttifakı’ altında toplanmaktadır. Gerçek belediyecilik, yalnızca seçim dönemlerinde hatırlanan vaatlerle değil, sürekli ve somut adımlarla halka hizmet etmekle mümkündür” açıklamasında bulundu.