Giresun Belediyesi’nin sosyal tesisleri son dönemde turizm sektöründe dikkatleri üzerine çekiyor.

Gençlik Açık Ofisi’nde eğitimler başlıyor Gençlik Açık Ofisi’nde eğitimler başlıyor

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla öne çıkan Giresun artık bu sosyal tesisleriyle de yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Şehrin geleneksel mimarisine uygun olarak inşa edilen Kale Sosyal Tesisi yeşillikler içinde konumlanmakla birlikte, doğa ile iç içe bir atmosfer sunarak ziyaretçilerini huzurlu bir ortamda ağırlıyor. Yerli ve yabancı misafirler tesiste yöresel yemekler başta olmak üzere birbirinden lezzetli tatları ziyaretçilerine sunuyor.

KALE-SEYİR-TERASI-1

Yine Kale’de bulunan seyir terasında da misafirler yeşillikler içerisinde büyüleyici Giresun manzarasını izleyerek sıcak ve soğuk içecekleri yudumlayabiliyor.

Bu sezon hizmete giren Plajlar Bölgesinde ki Belediye Sosyal Tesisinin içerisinde ise tüm donatılar bulunuyor. Deniz ve Giresun manzarası eşliğinde deniz ürünleri, yöresel tatlar ve sıcak soğuk içecekler misafirlere sunuluyor.  Tesis, deniz keyfi yaşayacaklar için plaj hizmeti de veriyor.

PLAJLAR-BOLGESİ-SOSYAL-TESİS-5

Diğer yandan, sosyal medya ve çeşitli turizm platformlarında olumlu yorumlar alan belediye sosyal tesisleri, şehrin turizm potansiyeline de katkı sağlıyor. Giderek artan ziyaretçi sayısı, şehrin ekonomisine de olumlu yansımalar aktarıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun için çalışmaya devam edeceklerini belirterek: “Göreve geldiğimizde belediyemizin bu nitelikte bir sosyal tesisi yoktu. Hamdolsun bugün itibariyle şehrimize üç tesis kazandırdık. Belediyemizin sosyal tesisleri, şehrimizin doğal ve tarihi güzelliklerini turistlerle buluşturan önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak için sürekli çalışıyoruz ve gelecek dönemde tesislerimizi daha da geliştirmeyi planlıyoruz.” dedi.