Belediye İş Sendikası Giresun Şubesi, Cumhuriyet'in 100. yılında Başkanlar Kurulu ToplantısıKuşadası'nda gerçekleştirdi.

Toplantıya Türkiye'nin dört bir yanından gelen şube başkanları, genel yönetim, disiplin kurulu üyeleri ve genel merkez görevlileri katıldı.

Toplantı 25 Ekim 2023 tarihinde başladı. 28 Ekim 2023 tarihinde son bulacak.

Çalışma toplantısında Dünyada, ülkemizde ve çalışma hayatında yaşanan gelişmeler ile örgütlenme çalışmalarının değerlendirmesi yapıldı. Öncelikle laik, demokratik, cumhuriyete sahip çıkma kararlılığı vurgulandı. 

WhatsApp Image 2023-10-26 at 17.51.47

Şenlikoğlu gidiyor mu Yılmaz geliyor mu Şenlikoğlu gidiyor mu Yılmaz geliyor mu

Giresun Belediye İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe'nin de katıldığı toplantıda Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul şöyle konuştu: "Bu ülkede hayat pahalılığını en çok emekçiler yaşıyor. Emekçiler gerçek enflasyon ve refah payı istiyor. Fakat siyasiler, TÜİK'in talimatla açıkladığı çarpma enflasyonu bile vermemekle diretiyorlar. Yerel yönetimlerde örgütlü bir sendika olarak bu kadar sıkıntının içinde emeğe doğru hiç kimse adım atmıyor. Emeğe doğru adım atanları, emekçiye saygısı olanları değerli buluruz."

Başkan Yurdakul, "Siyasilere ülkemizdeki tüm belediye başkanlarına çağrımız: Çakma enflasyon tartışmalarıyla bizi greve zorlamayın. Hiçbir işçi greve çıkmak istemez. Bunun ne kadar sıkıntılı bir süreç olduğunu bilir. Ama emekçileri açlıkla sınamak, onları greve zorlamak demektir. Belediye iş çatısı altında tüm üyelerin kendi gönül rızasıyla ve özgür iradesiyle bu çatı altında olduğunun altını çizen Genel Başkan Yurdakul, sendika seçme özgürlüğünü çalışana bıraksınlar. Belediye başkanı işçisinin sendika seçme özgürlüğüne müdahale etmemelidir.” Dedi.