Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, promosyon ödemeleri ile ilgili olarak Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu ve belediye yetkililerini eleştirerek işçilerin mağdur edildiğini söyledi.

Bektaş, konuya ilişkin açıklamasında, 2022 yılı içerisinde devletin bir çok resmi kurumunun ve çeşitli belediyelerin bankalarla promosyon anlaşması imzalayarak çalışanlarına ek bir gelir kaynağı sağladığının tüm kamuoyu tarafından bilindiğini ifade ederek, “Ancak Giresun Belediyesi’nde böyle bir hassasiyete sahip yönetici bulunmadığını üzülerek izliyoruz.

Vali Ünlü, “Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun” Vali Ünlü, “Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun”

Baskı ve yıldırma politikalarını sürdüren, işçilerin fazla mesailerini, sözleşmeli personellerin hak edişlerini ödemeyen belediye yönetimi kendi cebinden çıkmayacak bir ek ödemenin dahi peşinden gidemeyecek kadar takatini yitirmiştir. Merkez İlçe Başkanlığı olarak Ekim ayında konuyu gündeme getirdiğimizde suskun kalan Sn. Şenlikoğlu, Belediye Meclisi üyelerimizin sorusuna ise “Promosyon görüşmeleri devam ediyor en yüksek getiri için uğraşıyoruz” diye cevap vermişti ancak görüyoruz ki aradan geçen sürede konuşmaktan başka yol alınamamıştır.

Bugün belediye yönetimi, çalışanlarını sadece 1 Mayıs’ta kopyala/yapıştır basın açıklamalarında hatırlayan, hakkını isteyen personelini başka birime süren, personelini kollayan bürokratına kafayı takan, personeline zorla sosyal medya paylaşımı yaptıran kindar bir topluluk halindedir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak promosyon görüşmeleri konusunda sınıfta kalan yetkilileri uyarıyor ve Ocak ayı içerisinde bu ödemelerin yapılması için göreve davet ediyoruz.” dedi.