Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Türkiye Yüzyılı”nı kutladığımız, Cumhuriyetimizin 100. yılı gelecek yüzyıllara da umutla ve inançla bakmaya başlayan Yüce Türk Milletinin kutlu bayramıdır” dedi.

Başkan Yakar mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklalini kazanmak için varoluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız, nice zorluklara rağmen destanlar yazmış ve neticesinde bağımsızlığını elde ederek, Cumhuriyete giden yolu açmıştır. Tam 100 yıl önce, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu “Muasır Medeniyetler” yolunda kurulduğu günden bu yana; demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim ve teknoloji, ekonomi, ulaştırma alanları  başta olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. İçinde bulunduğumuz konjoktür ülkemizin her ferdine, her kurumuna olduğu gibi bize de ülkemizi geleceğe taşımak için büyük sorumluluklar yüklemektedir.

Emekli Öğretim Görevlisi Birben, Son Yolculuğuna Uğurlandı Emekli Öğretim Görevlisi Birben, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Özellikle, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen ve milletimizin tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi destansı bir duruşla karşı koyması ile bastırılan darbe girişiminin ardından; millet olma şuuru, Cumhuriyetimizin kıymeti bir kez daha net olarak anlaşılmıştır. Bu sorumluluğun bilincinde olarak demokratik, siyasal, kültürel, sosyal alanlarda olduğu gibi özellikle de teknolojik ve ekonomik gelişmeye önem vererek atalarımızdan aldığımız Cumhuriyet mirasını gelecek nesillere, içinde yaşanılan asrın sorunlarına cevap verecek şekilde geliştirerek devam ediyoruz. Özellikle son yıllarda, yakın coğrafyamızda cereyan eden savaş ve karmaşa ortamına rağmen, başta savunma sanayisi ve teknolojisi olmak üzere, her alanda gerçekleştirilen teknolojik hamlelerle ilerleyen bir Türkiye tablosu ortaya koyabilmenin haklı gururunu yaşıyor ve gelecek yüzyılın Türkiye Yüzyılı vizyonuyla daha da güçlenerek geleceğine inanıyoruz.

Bu vesile ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında, Türk Milleti ile birlikte büyük fedakarlıklar ve mücadeleler veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor. Bizlere emanet ettikleri bu Aziz Vatanı, nice Yüzyıllara taşıma bilinci ve sorumluluğuyla yolumuza devam ediyoruz, Cumhuriyet Bayramımızın 100. Yılı tüm Milletimize kutlu olsun” dedi.