Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayınladı.

Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı

Mesajında, sağlık hizmetlerinin insanların yaşamı boyunca bir an için değil sürekli talepleri arasında bulunduğuna dikkat çeken Başkan Şenlikoğlu, sağlık çalışanlarının büyük fedakârlık yaptığını söyledi.

İnsan sağlığının korunmasının altını çizen Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Sağlık hizmetlerinin insana yakışır en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak hedefidir. Hükümetimiz döneminde hayata geçirilen reformlarla sağlık hizmetlerimiz Avrupa standartlarına ulaşmıştır. Bu alanda yapılan çok önemli yatırımlarla birlikte sağlık hizmetlerinin etkin ve yaygın biçimde tüm vatandaşımıza ulaşması sağlanmıştır. Son 21 yıldır Giresun’umuz başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına yeni ve modern hastaneler yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Büyüyen ülkemizin gençlerinin tıp eğitimlerini daha nitelikli ortamlarda alabilmesi için onlarca alan hizmete sunulmuştur. Gece gündüz demeden, her yerde, her koşulda büyük özveriyle görev yapan, kendisini ‘insanlığa hizmet’ ilkesine adamış sağlık çalışanlarının bütün çabası, vatandaşların en hızlı şekilde sağlığına kavuşması, aynı zamanda sağlıklı olan insanların da sağlığını korumasıdır. Hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz bugün dünya çapında başarılara imza atmakta ve yaptıkları çalışmalar ile yüz akımız olmaktadır. Birikimleri ve eğitimleriyle insanları daha uzun ve daha iyi koşullarda yaşatan, sağlık sorunlarını gideren, yaşadığımız deprem felaketinde binlerce vatandaşımıza müdahale eden sağlık çalışanlarımızın göstermiş oldukları çabayı takdirle karşılıyor ve onların her anlamda yanlarında olmaya gayret ediyoruz.

Milli mücadele döneminde işgal güçlerine karşı 14 Mart 1919’da ortaya çıkan tıbbiyeli ruhunun aradan geçen 100 yılı aşkın süredir aynı bilinçle devam ettiğini görebiliyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile tüm sağlık çalışanlarının '14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı minnet ve şükranla anıyorum.”