Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ı Şerif’in başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Şenlikoğlu mesajında, huzur ve bereket dolu Ramazan ayında, oruç ibadetinin yanında yardımlaşma ve dayanışmanın da ön plana çıktığı günler olduğunu söyledi.

Başkan Şenlikoğlu, “Tüm Müslüman âlemi tarafından özlemle beklenen ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan'ı Şerif’e bir kez daha erişmiş bulunuyoruz. Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim’in inmesi başta olmak üzere, yeryüzündeki bütün hayır ve bereketleri özünde toplayan bir aydır. Bu ay iyilik, yardımlaşma, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi bakımından ayrı bir öneme sahiptir.

TCG Nusret N-16 Müze Gemisi Giresun'da ziyarete açıldı TCG Nusret N-16 Müze Gemisi Giresun'da ziyarete açıldı

Ramazan’ı Şerif’i en güzel şekilde değerlendiren bir kul, diğer ayları da manevi anlamda daha dolu geçirir. Umarım ki, hemşehrilerimiz ile birlikte bu ayı en iyi şekilde değerlendirenlerden oluruz.

Ramazan ayı boyunca şehrimizde; mahallelerimizi, evlerimizi, ailelerimizi ziyaret edip, hemşehrilerimizle ve depremzede misafirlerimizle birlikte maneviyatı yaşayacağız.

Yine Giresun Belediyesi olarak vatandaşlarımızın dolu dolu bir Ramazan ayı geçirmesi için Kültür ve Fuar Merkezimizde Ramazan Sokağı kurduk. Tüm vatandaşlarımızı keyifli dakikalar yaşaması için 18.00-24.00 saatleri arasında açık olacak Ramazan Sokağımızda yapılacak birbirinden özel etkinliklere davet ediyoruz.

Bu vesileyle, sevgili hemşehrilerimin ve bütün Müslümanların Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, bu mübarek ayın başta memleketimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini, yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”