Milli Mücadele Kahramanı Kurdoğlu Hacı Hafız Anılacak Milli Mücadele Kahramanı Kurdoğlu Hacı Hafız Anılacak

Başkan Fuat Köse, 31 Mart’ta tarihi bir farkla göreve seçildiklerini belirterek: “Bizler ön seçim süreci dahil, adaylık sürecimizde de bile ne dediysek şu an aynı yerdeyiz. Giresun’a Giresunluya hizmet etmek için bu yola çıktık. Bu dürüstlükle bu bakışla Giresun’a hizmet etmek için kolları sıvadık, gece gündüz mesai kavramı tanımadan çalışıyoruz. Görevimiz bitene kadar enerjimiz bitmeyecek. Bizleri zor bir tablo beklediğini biliyoruz ve bu durumu tahmin ediyorduk. Karşılaştığımız mali tabloyu Giresunlu her geçen gün sabırsızlıkla bizden öğrenmek istedi. Giresun Belediyesinin yani dükkanın sahibi Giresunludur. Bize çalışmamız için yetki vermiştir. Giresunlu ne isterse onu yapmaya mecburuz. Belediyemizin ekonomik tablosunu açıklayacağız.” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 24 At 16.53.20Başkan Köse şöyle devam etti.

ART NİYET HİSSETTİM

“Giresunlunun ne kadar borcu var. Giresunlunun parası ne olmuş, nereye gitmiş. Giresunlu bunu bilmek istiyor. Onlar yönetimde olduğu sürece bizler meclis üyesi olarak hep sorduk. 300-400 Milyon TL, 500-600 Milyon TL falan dendi. Kurumun böyle bir ciddiyeti olmaz. Yine Giresunlunun kendi hakkını savunmak için yolladığı mecliste bunları sorduk, bu şekilde cevaplar aldık. Görevi bıraktıktan sonra görev aşkına düştüler. Görevdeyken değil, görevleri bitince yetkileri olmamasına rağmen borcu açıkladılar. Giresun Belediyesi’nin borcunu Giresun Belediye Başkanı açıklar. Ben de açıklıyorum; Giresun Belediyesinin borcu 1 milyar 714 milyon 880 bin TL.
Daha öncelerde olduğu gibi bir art niyet hissettim. Giresunlu ne hali varsa görsün dediler. Bu defter daha kapanmadı. Bu defteri biz kapatacağız. Bu hesabı biz vereceğiz. Kimse üzerine düşmeyen işlere karışmasın. Eleştiriyorum ama o kadar da kötü değiller. Giresun Belediyesi bundan önceki dönemde borç miktarıyla birlikte nüfusa göre irdelendiğinde Türkiye’de şampiyon oldu. Sorumsuzca bundan sonra ne olacak, belediye nasıl çalışacak, işçinin maaşı nasıl verilecek, bu evlere su nasıl yollanacak park bahçe nasıl gönderilecek çocuklar nasıl spor yapacak fakirler nasıl desteklenecek hiç düşünülmemiş. Sorumsuzca bundan sonra bu şehirde ne olacak denmemiş. Ne Allah’tan korkuları var, ne de Giresunludan. 
Bu kötü zihniyetlerini uygulayacakları kurumları çekip aldık. Onlara bir iyilik yaptık. Seçim sürecinde bu ekipte hiçbir şey bulamadılar. Bizim ekibimizin bizim arkadaşlarımızın birinci sırası liyakatti. Bunlar personele maaş veremez dediler. Ben çalışan arkadaşlarımıza maaş veremeyince rahat mı edeceksiniz, keyiflenecek misiniz. Çalışan arkadaşlarım Giresunlu değil mi. Ancak hiçbir şeyin bizim için bahane olmadığını da söylemek istiyorum.”

Whatsapp Image 2024 04 24 At 16.53.18

COŞKUYLA KUTLADIK, KUTLAMALARA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Fuat köse, şarkılarla türkülerle çok güzel bir 23 Nisan kutladıklarını kaydederek: “İlk sınavımız oldu ama çocuklarımız bizi hiç yalnız bırakmadı. 23 Nisan’ları kutlamaya hasret kalmış Giresunlu el birliğiyle muhteşem bir organizasyon yaptı. Çok keyifli bir gün geçirdik. Dün beni binlerce çocuk kucakladı. Bunlar bizim enerjimizi yüksek tutuyor. Önümüzdeki süreçte 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız var. O da muhteşem olacak. Ayrıca Uluslararası Aksu Festivalimiz var. O da 5 yıldır manasını anlamını yitirmiş. Festivalimizi de muhteşem yapacağız. 7 ülkeden iştirak ile sanatçılarla oyun ekipleriyle güzel bir festival olacak. Giresun’un tanıtım…

Whatsapp Image 2024 04 24 At 16.53.15

Whatsapp Image 2024 04 24 At 16.53.20 (1)