Yerel seçim takvimi yayımlandı Yerel seçim takvimi yayımlandı

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanlığına seçilen Abdullah Karaosmanoğlu ve yönetimde bulunan, Basın Yayın Medya Sorumlusu İl Başkan Yardımcısı Cahit Akdoğan, Merkez İlçe Başkanı Murat Altın Medya28'e ziyarette bulundu.

WhatsApp Image 2023-11-14 at 16.04.09-1

Ziyarette, partinin yeni dönem çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verildi.

MHP Giresun İl Başkanı Abdullah Karaosmanoğlu medya28'e özel yaptığı açıklamada "Ülkemizin kuzeyinde ateş yanıyor, güneyinde ateş yanıyor, İki ateş arasında bir Türkiye. Türkiye siyasete birlik ve beraberlik içinde olmalı. Nasıl ki kuzeydeki ateş yanar yanmaz marketlerde kuyruklar oluşuyor, güneydeki ateş yanar yanmaz hemen sokaklarda, mağazalarda kuyruklar oluşuyor. Ekonomimiz, her şeyimiz bunları hissediyor. Bu durum Türkiye'nin önemini bir kere daha ortaya koyuyor. Demekki bu ateşleri yakanların Türkiye'yi yakma gibi büyük bir planları, projeleri var. Ben Kuzey Afrika'da başlayan bahar programlarının, bahar sözde bahar değişikliklerinin hedefinde, hedef Türkiye olduğuna inananlardanım. Çünkü Türkiye gerçek manada bu millet birlik ve beraberlik içinde ayağa kalktığı an, bu bölgede bir güç olduğunda kısa zamanda süper güç olabilecek potansiyele sahiptir. Ve bu birlik ve beraberliğimizi her alanda görüyoruz. İşte 15 Temmuz'da yaşadık, Türkiye iktidarı ile muhalefetiyle birlik beraberliğini sağladı.

Geçmişte biz Kıbrıs harekatını yaptık, işte Giresun'da askerlik şubemiz vardı. Biz liseyi yeni bitirmiştik, orada o gün solundan sağına ülkücüsü, akıncısı, devrimcisi bütün Giresun gençliği Kıbrıs'a gönüllü gidebilmek için yollara düşmüştü. Bu milletin bu enerjisini biz basit kısır siyasetlere yem etmemeliyi. Bu enerjiyi Türkiye'nin kalkınması yolunda sarf etmeliyiz, oraya kanalize etmeliyiz ki Libya'da, Tunus'ta, Cezayir'de, Mısır'da, Irak'ta yaşananlara Türkiye'de yaşanmasına müsaade etmemeliyiz. Bu iktidarın da muhalefetin de bana göre görevi olmalıdır.

Giresun'dan, sağ olsunlar bize böyle bir görev tebliğ edildi. Genel başkanımız önce "Ülkem" diyor, sonra parti, sonra ben. Ben de önce Giresun diyenlerdenim. Giresun'un siyasetçileri, toplum örgütleri, basını, kısacası Giresunlular olarak, Giresun'u iki şehir arasında büyük bir köy olmaktan kurtarmanın yollarını hep birlikte aramalıyız. Trabzon bunu yapıyor, onların siyaseti önce Trabzon siyaseti. Biz de Giresun'umuz için niye siyasetle birlik olmayalım? Elbette sahaya çıktığımız zaman, yarın seçim varmış gibi futbol müsabakası örneği gibi sahaya çıkar, top oynarız. Birimiz galip geliriz, ama biz Giresun için galip gelmek durumundayız.

“Türk milletinin çekirdeği ailedir”

Türkiye'deki bütün siyasi misyonlar olarak, ailemizi korumalıyız. Biz aile yapımızı kaybettiğimiz gün, Allah göstermesin, bu topraklarda Türklerde yaşanmıştı dedirtiriz. Anadolu milletler çöplüğüdür. O çöplüğe düşmemek, Türk milleti olarak aile yapımızı muhafaza etmeliyiz. Aileyi dejenere eden yapımlara karşı ortak mücadele vermeliyiz." dedi.

Yerel seçimlere değinen Başkan Karaosmanoğlu, "Milliyetçi Hareket Partisi aday adaylarına illaki partimizin üyesi olsun,  diye bir şart koşmuyoruz. Biz Giresun sevdalısıyız şaibesiz, bilgili, donanımlı vatan sevgisi, bayrak sevdası, devlet sevdası olan bütün insanlarımıza kapılarımızı açıyoruz. Partimizden bu ortak değerlere inanan herkese kapımız açık. Partimizden aday adayı olabilirler diyoruz. Memnuniyet duyarız, çünkü bizim hedefimiz gönüllerin kazanılmasıdır. Giresun'umuza katkı sağlamaya geldik, her şey Türkiye için özelinde her şey Giresun için diyoruz.

Aday adaylığı için henüz bize resmi bir müracaatta bulunan yok. AK Parti ile birlikte Türkiye'nin 81 vilayetinde ittifakız, ama bu ittifak bazı yerlerde Büyükşehir Belediyesi, ilçe ve beldelerde değişiklik gösteriyor. Giresun için şu anda bize bildirilmiş bir konu yok. Onlar müracaatlardan sonra mutlaka değerlendirilecektir. Cumhur İttifakına genel başkanımızın arzusu, Türkiye'nin bugün bu ittifaka ihtiyaç duyduğuna inanıyor. Biz de onu yolunda buna inanıyoruz. İttifakın başarısı için elimizden geleni göstereceğiz, gerekli gayreti yapacağız, ama hiç kimseyle kavga etmeden. Herkesi sevip sayarak, herkesin görüşüne saygı duyarak  siyasetin bir futbol müsabakası, bir spor müsabakası gibi değerlendirilmesi yanındayım. Herkes sahaya çıktığı zaman oyununu oynasın. Ama kimse birbirine çamur atmasın. Laf atmadan, ağır söz söylemeden. diğer kardeşlerimizden de siyasetçilerimizden de bunu arz ediyoruz. Kazanan Giresun olsun. Kazanan bu büyük millet olsun. Düşmanımıza fırsat vermeyelim " ifadelerini kullandı.