İYİ Parti'li Bektaşoğlu Görevinden İstifa Etti İYİ Parti'li Bektaşoğlu Görevinden İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Bulancak İlçe Başkanı Yakup Karakaya, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Emeklilere verilen ikramiyelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Karakaya, “ Bu 100. yılda elbette devletin çok daha büyük kucaklaşmalar yapması, devletin devletliğini göstermesi bekleniyordu. Ama bugün ki iktidar sahipleri hiç değilse bütün emeklileri kapsayacak ve bu ekonomik krizde hiç olmazsa emeklilerimize rahat nefes aldıracak bir rakam açıklamazken alay eder gibi sadaka gibi bir rakam açıkladılar.

Rakam tamamen yetersiz, beklentilerin çok gerisinde kaldı. Bir sefere mahsus olması yerine, bundan sonra her sene 29 Ekim'de verilecek bir ikramiye olmasını beklerdik. Çalışan ve çalışmayan emekli ayrımı yapıldığı varken bir de bunun üstüne çeşitli odalara ( Ziraat, Çiftçi, Esnaf vb) kaydı bulunan emekliler de bu uygulamanın dışında bırakıldı. Emekliler zaten açlık ve yoksullukla mücadele ederken tekrar çalışmaya mecbur bırakılıyor. Cumhuriyetimizin 100. Yılında tekrardan mağdur ediliyorlar. Bu ekonomik şartlarda emeklilerimizin aldığı aylıklar; kira, mutfak alışverişi ve faturalarına yetmezken ikinci bir işte çalışmaktan başka bir şansları mı var? Bir karış toprağı olup ta Ziraat Odasına kayıtlı olan emeklimiz bu Cumhuriyet İkramiyesinden mahrum bırakılması hak mıdır?” ifadelerini kullandı.