Bulancak Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı öncülüğünde Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Bulancak Cezaevi mevkiinden başlayıp Bulancak Cumhuriyet Meydanında sonlanan yürüyüşe halk yoğun ilgi gösterirken CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, CHP Giresun İl Başkanı Gökhan Şenyürek,  CHP Piraziz İlçe Başkanı Serpil Zelfi Görgülüoğlu Kahyaoğlu ve Bulancak’ta bulunan birçok STK’da katılım sağladı.

Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim! Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim!

WhatsApp Image 2023-10-30 at 15.26.31
Cumhuriyetimizin 100. Yılına yaraşır bir coşku ile Cumhuriyet Yürüyüşümüze destek veren tüm halkımıza teşekkür ederim diyen Cumhuriyet Halk Partisi Bulancak İlçe Başkanı Yakup Karakaya, “ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100. Yılına tanıklık etmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyeti ebediyen yaşatacak olan bu nesil Atasına ve devletine sahip çıkmıştır. Bulancak’ı yıllar sonra bu coşku ile görmek bizi daha çok mutlu etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve çizdiği yolda ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.
Tüm yurttaşların ortak noktası olan Cumhuriyetin 100. Yıl yürüyüşüne iktidar partisi temsilcilerinin katılım göstermediğinin altını çizen Başkan Karakaya, “ Büyük bir kalabalık ile 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşümüze başladık. Yürüyüşümüze katılamayan halkımız evlerinin camlarından bizleri Türk Bayrakları ile selamladılar. Ama şunun altını çizmeden de edemeyeceğim. Bizler Cumhuriyet Meydanına geldiğimiz de Bulancak Halkının ışıklarını karartmışlardı. Bulancak halkını kimse karanlıkta bırakamaz. Halkın kendi elektriğini kimse halktan yoksun bırakamaz. Cumhuriyetin bütün nimetlerinden yararlanan iktidar sahipleri ve ortakları maalesef Cumhuriyet ile bir türlü barışık hale gelememişlerdir. Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.” İfadelerine yer verdi.