Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında okul öncesi öğrencilere bir öğün yemek vereceğini ve öğrencilerden aidat almayı kaldırdığını dile getirmişti. Ancak 2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesine başlayan çocuklardan 250 TL tavan ücret olarak aidat talep edilmesiyle ilgili olarak Hürriyetçi Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Kemal Kadıoğlu açıklamalarda bulundu.

Hürriyetçi Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Kemal Kadıoğlu, yaptığı açıklamada, "Devlet el kadar çocuklardan para isteyemez. Bakanlık, bir önceki eğitim öğretim yılında okul öncesi öğrencilere bir öğün yemek vereceğini söylemiş ve öğrencilerden aidat almayı kaldırmıştı. Sosyal devlet gereği tam yerinde olan bu uygulama ne yazık ki 2023-2024 eğitim öğretim yılında kaldırıldı. Bununla birlikte okul öncesine başlayan çocuklardan 250 TL tavan ücret olarak aidat talep edildi. Yemek yok, yardımcı personel yok, ihtiyaçları veli karşılıyor. Peki, bu 250 TL neyin parası? İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinden alınmayan aidat el kadar çocuklar için alınır mı? Ne sosyal devlete sığar ne de vicdana." şeklinde konuştu.

Bulancak Belediyesi Meclis aday adayı Hacer Aktaş, "Engelleri kaldıracağım" Bulancak Belediyesi Meclis aday adayı Hacer Aktaş, "Engelleri kaldıracağım"

WhatsApp Image 2023-11-08 at 10.07.45