İYİ Parti Giresun İl Başkanlığı, Tutuklu basın mensuplarının özgürlüğü için hem de Giresun Belediyesi’ni eleştirdikleri bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

İYİ Parti'li Bektaşoğlu Görevinden İstifa Etti İYİ Parti'li Bektaşoğlu Görevinden İstifa Etti

Giresun İYİ Parti İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu ve Partililerin ’ta gerçekleştirdikleri basın açıklamasında; “ Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur. 

1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023’te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır.
 
Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir. 
Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir. Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken; “Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir” ifadesi dava dosyasına girmiştir. 
Dosyada delil diye yer alan; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur.
 
Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz: 

Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır.

İşte bu haklı mücadelemizi kendi çöplüğümüzü temizlemek ile başlayacağız. Bütün bu haksızlıkları yapan bu iktidarın parçası olan Belediyeyi almak bizlere umut verecektir.
Sevgili arkadaşlar belediye İktidardan olursa Giresun’a hizmet gelir diyenler işte size AKP Belediyesi. Tam aksine geçmiş Belediye başkanlarının yaptıklarını satmakla 5 yılı dolduracaklar. Mesele İktidar Belediyesi olmak değil mesele ileriyi görmek mesele çağdaş kafa yapısına sahip olmaktır. İşte bu anlamda kapı kapı dolaşıp bu zihniyetlerden bu belediyeyi alacağız. Bir sözümde klavye başında ahkâm kesenlere nerede muhalefet diyenlere işte biz bu meydanlardayız. Siz neredesiniz? Yok öyle yağma, kendinizi klavyenin arkasına saklayarak konuşarak eleştirmek kolay gel kendini meydanlarda göster, gel bu korkusuz insanların arasına katıl korkma! Unutma İstiklal Marşımız korkma ile başlar.” İfadelerine yer verildi.