Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş son günlerde yaşanan su kesintileri nedeniyle Belediye Başkanını eleştirdi

Giresun Barosu Başkanı Karademir, "Kaç yıl geçerse geçsin failler bulunup cezalandırılana kadar sürecin takipçisiyiz" Giresun Barosu Başkanı Karademir, "Kaç yıl geçerse geçsin failler bulunup cezalandırılana kadar sürecin takipçisiyiz"

Bektaş açıklamasında “En temel ihtiyaç olan su ihtiyacı bu yüzyılda, bu coğrafyada bir sorun haline geliyorsa, vatandaşlar mağdur oluyorsa geride kalan 5 yıllık süre içinde yetkililer hiçbirşey yapmamışlar demektir. Su kaynakları konusunda sıkıntı yaşamadığımız bu coğrafyada 5 yıl boyunca artan nüfusu öngörmeyerek doğru dürüst bir su politikası geliştirmeyen, 5 yıl boyunca yaşanan su kesintilerine rağmen sadece 5 su kuyusu açabilen, kusuru hava şartlarına bağlayan Şenlikoğlu derhal halktan özür dilemelidir. Eğer dilemeyecekse suya indirim yapıldığında görsel hazırlatıp fotoğrafını koyan, yine genel bütçeden yapılan su projelerine de fotoğrafını ekleyen Şenlikoğlu’na, su kesintisi ilanlarına da bir fotoğrafını koymasını öneriyoruz” dedi.