Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm İslâm âleminin ve hemşehrilerinin kandilini tebrik etti.

Başkan Şenlikoğlu mesajında: “Şaban ayının içerisinde yer alan, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan Ayının habercisi, bağışlanma gecesini idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Berat gecesi Peygamber Efendimizin ifadesi ile af, mağfiret ve aydınlanma gecesidir.’’ dedi.

Şenlikoğlu şöyle devam etti:

"Berat Kandilimiz, bizlere manevi bir nefes aldırma, gönül dünyamızı temizleme ve kendimizi sorgulama fırsatı sunar. Bu mübarek gece tüm İslam alemi için önemli bir fırsattır. Dargınlıkları ve küskünlükleri unutmalı, nefsimizle yüzleşip, hata ve günahlarımız için Allah'tan af dilemeliyiz. Özellikle ülkemizi derinden etkileyen depremden dolayı kardeşliğimizi, dayanışmamızı, maneviyatımızı en üst seviyeye çıkararak, bu mübarek kandil gününü en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, ülkemize ve tüm insanlığa esenlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum."