Giresun Belediyesinden Anlamlı Etkinlik Giresun Belediyesinden Anlamlı Etkinlik

Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, görev süresi boyunca yapılan çalışmaları ve belediyenin mali durumunu değerlendirdi. Başkan Şenlikoğlu, göreve geldikleri 5 yıl öncesinde Giresun Belediyesi'nin bütçesinin iki katı kadar borçla karşılaştıklarını hatırlatarak, o dönemdeki borcun 300 milyon TL olduğunu ifade etti. Ancak şu an itibariyle belediyenin borcunu yarıya indirdiklerini belirten Şenlikoğlu, 1 milyar 750 milyon TL'lik bütçenin yarısı kadar borçla dönemlerini tamamladıklarını dile getirdi.

661Cfdd8Edf2F


''Fuat Köse'yi tekrar tebrik ediyorum''


Başkan Şenlikoğlu, bu süreçte pandemi, sel ve deprem gibi çeşitli afetlerle ve ekonomik sıkıntılarla mücadele etmelerine rağmen, şehre 2 milyar TL'yi aşkın yatırım ve hizmet kazandırdıklarını vurguladı. Yapılan hizmetlerin Giresun halkı tarafından doğrudan faydalanıldığını belirten Şenlikoğlu, belediyenin borçlarının çarpıtılarak manipüle edildiğini savundu.


Şenlikoğlu'nun detaylı basın açıklaması şöyle: "31 Mart 2024 mahalli idareler yerel seçimlerini geride bıraktık. Tekrardan seçimlerin ülkemiz, şehrimiz ve hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bizler için sadece bu seçimde değil tüm seçimlerde hemşehrilerimizin takdiri her zaman başımızın üstünde olmuştur. Adaylığımız sürecinde bizleri destekleyen, desteklemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyor, seçimi kazanan Fuat Köse'yi tekrar tebrik ediyorum.