Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi tarafından 19 Eylül ‘Gaziler Günü’ ve Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 99’nci yıldönümü dolayısıyla yazılı basın açıklaması gerçekleştirildi.

 Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şube Başkanı Oğuzcan Özdemir yaptığı açıklamasında, Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 99. yıl dönümü onurunu ve TBMM tarafından kendisine "Gazilik" ve ‘Mareşallık’ ünvanının veriliş gününü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Giresunluların Atatürk'ün en büyük eseri olarak emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçileri olduğunu ifade eden Özdemir, "İşgal görmeyen Giresun,  işgale karşı 42. ve 47. Gönüllü Alaylarla vatan toprağı için canını vermişlerdir. Topal Osman Ağa öncülüğünde Giresun Uşakları kurtuluş savaşında destanlaşan hikayeye sahiptirler. Giresunlular olarak bizler Ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in  gösterdiğin çağdaş yolda, bilimin ışığında, Ulu Önderin Devrimlerinin inançla takipçisi ve yılmaz savunucusuyuz. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bu yıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizi şereflendirdiği bu güne dahada önemle bakıyoruz.

Tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu memleketinde son yolculuğuna uğurlandı Tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu memleketinde son yolculuğuna uğurlandı

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi olarak Ulu Önder’in  99 yıl önce Giresun'a gelişinizdeki yaşadığımız onuru, coşkuyu ve heyacanı aynı şekilde yaşamaktayız. Cumhuriyetimizn 100. Yılında, bu büyük şeref gününde birkez daha söz veriyoruz Atatürk İlke ve Devrimlerinin, demokrasinin, insan haklarının, barışın, adalet ve hukukun yılmaz savunucuları olmaya devam edeceğiz. Yine vatan uğruna canlarını siper eden Gazilerimiz gününü kutluyor onlara saygılarımızı sunuyoruz. Gazilerimiz bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün ve milletimizin şeref madalyalarıdır. " dedi.