Özdemir: Mücadelemiz Sürecek;

Hemşehrimiz Bulancaklı Muhammed Güngör Çanakkale Belediye meclis üyeliğine seçildi Hemşehrimiz Bulancaklı Muhammed Güngör Çanakkale Belediye meclis üyeliğine seçildi

ADD Başkanı Oğuzcan Özdemir, genel kurulda yaptığı konuşmada, deprem faciasında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet , yaralılara acil şifalar Aziz milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum diyerek başladı. Başkan Özdemir; dernek kurucuları şehitler Muammer Aksoy, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok’u anarak “aydınlanma mücadelesinden asla vaz geçmeyeceğiz”  bizde Giresun yerinde aynı inanç ve kararlılıkla bu mücadeleyi sürdürüyoruz.Ülkemiz zor ve karanlık bir dönemden geçiyor Yeniden Atatürk Cumhuriyetini inşa etmemizin tek yolu derneğimizi güçlendirmek, üyelerimizle halkımızın bu mücadeleyi sürdürmek olmalıdır. dedi.1 (1)-13Divan Başkanı Burak Bektaşoğlu ise depremin yarattığı yıkımlara değindi. Bektaşoğlu, “felaket kadar yıkıcı olan iş bilmezlik, koordinasyonsuzluk, vicdansızlık, liyakatsizlik, plansızlık, bilimden ve ilimden uzak olmanın nasıl kötü sonuçlar doğurduğunu bir kez daha gördük. Ama karamsarlığa umutsuzluğa, yılgınlığa kapılmayacağız. Çünkü biz Atatürkçüleriz. Bu karanlık günleri Atatürkçü düşünceyi, bilimi, aklı, liyakati rehber edinerek hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

Kongrede ayrıca CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, İYİ Parti İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, ADD Genel Merkez Saymanı Basri Gürsoy, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Muammer Usta, ÇYDD Başkanı Şuaip Şenel, CHP Milletvekili aday adayı Elvan Işık Gezmiş, Avukat Mehmet Turan birer konuşma yaptılar.

2 (1)-13

Ardından mevcut başkan Oğuzcan Özdemir başkanlığında girilen seçimlerde derneğin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:  

Yönetim Kurulu: Evrim Özkan, Oğuzcan Özdemir, Orhan Hocaoğlu, Şafak Öner, Şakir Usta, Hatice Küçükada, Özcan Özgürbüz
Denetim Kurulu: Nuran Küçük, Mustafa Aydın, Neriman Konar
Disiplin Kurulu: Fehime Ömerbeyoğlu, Fahriye Larçın, Tuna Konal
Üst Kurul Delegeleri: Alime Keleş, Evrim Özkan, Orhan Hocaoğlu
Yönetim kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak Başkan ve diğer organların seçimini yapacak.

ADD kongresine dernek üyelerinin yanı sıra; CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, İYİ Parti İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, 29 Ekim Kadınları Derneği Başkanı Emine Şenel, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Şuaip Şenel, Eğitim-İş şube başkanı Hüseyin Yılmaz, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Muammer Usta, Kuyumcular Derneği Başkanı Haşmet Özkan, ve bazı STK temsilcileri de katıldı.