Anavatan Partisi Giresun Belediye Başkan adayı Semih Nefes,  seçimle ilgili açıklamada bulundu.

"Her dönem seçim arifesinde vatandaşları ziyaret edenler ve oy isteyenler sahalara inmiş durumda. Ama vatandaşlarım artık gözlerini açmıştır. Seçilen kişiler seçim sonrasında vatandaşa üst pencereden bakmaya başlıyor. Bunun örneklerini saymakla bitiremeyiz. Benim ve teşkilatımın tek amacı güzel şehrimiz Giresun'umuza hizmet etmek, eksiklerini gidermek, vatandaş ile bütünleşme kelimesini sadece harflerle değil, Adaylık sürecimizde yaptığımız hizmetlerle anlaşılmaktadır. Bu zamana kadar Bu Ülkeye bir çivi dahil çakamayanlar Giresun Belediyesini sosyal belediye yapacaklarmış. Sizin tek sosyal alanınız sokaklarda boy boy fotoğraf çekmekten ibaret. Muhalefet partisinin yerel seçimi almak gibi bir niyeti yok mu? 

MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, Şampiyon Rafting Takımını Ziyaret Etti MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, Şampiyon Rafting Takımını Ziyaret Etti

Neden mi diyeceksiniz? 

Benim gördüğümü sizler de görüyorsunuz.

Muhalefet Partisi belediye başkanı adayını yalnızlaştırılmış, bütün gayretini, bütün yoğunlaşmasını, bütün başarısını içeride yaşıyor. Teşkilat desen hala bir bütün olamayıp, sokaklara hakim olamamıştır. Nedenini analiz ediyorum. Borçtan mı korkuyorsunuz? Yoksa çekineceğiniz konularmı mevcut? Sayın Gökhan Şenyürek, sen buraları bilmezsin. Giresun böyle durumlarda kenetlenir, bu borca talip değilseniz, Bu yolda İL başkanı olarak dik yürüyemeyecekseniz ben Anavatan Partisi belediye başkan adayı olarak Giresunumun borcuna da havasına da suyuna da talibim. Ne çekineceğimiz bir konu, Ne Cevabını veremeyeceğimiz konular var. Gezmekle, partilere medya üzerinden sallamakla memleketimize hizmet etmiş durumda olamazsınız. Giresun'umuzun eksiklerini bakıp, bunları yaptırmak yerine kapalı kutu tarzı laf söylemekle bu kervan dönmez. Sayın Şenyürek, memlekete hizmet etmek için makam sahibi olmaya gerek yok. Hizmet etmek istiyorsanız sahalara inip, memleketin yaralarına bant sarın."