Şebinkarahisar Tamzara Mahallesinde GES için ‘ÇED gerekli değildir’ kararı alındı Şebinkarahisar Tamzara Mahallesinde GES için ‘ÇED gerekli değildir’ kararı alındı

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde beyninde kan pıhtılaşması tanısı konulan bir hasta ile kalça kırığı bulunan başka bir hasta, ambulans helikopterle sevk edildi.

AW041048_02

Giresun İl Sağlık Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, rahatsızlanarak Şebinkarahisar Devlet Hastanesine kaldırılan 64 yaşındaki Hafiza T. için beyin kanaması tanısı konulunca ambulans helikopterle acil sevki istendi. Acil Sağlık Hizmetleri'ne bağlı Sağlık Komuta ile yapılan görüşmelerin ardından, İl Sağlık Müdürlüğü'ne ait hava ambulansı talep edildi. Şebinkarahisar ilçesinden ambulans helikopterle alınan Hafiza T., Eğitim ve Araştırma Hastanesinin heliportunda bekleyen Acil Sağlık Hizmetleri ekibine teslim edildi. Aynı gün içerisinde yine Şebinkarahisar ilçesinden 74 yaşındaki başka bir hastada da kalça kırığı nedeniyle Giresun Devlet Hastanesine ambulans helikopterle nakli yapıldı.

AW041048_04

Kaybak: İHA