Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Oktay Alp, Şebinkarahisar, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile her yıl birçok ziyaretçiyi ve sıla-i Rahim yapan halkını ağırlayan bir ilçemizdir. Ancak, son zamanlarda iç turizmin yoğun olduğu dönemde gerçekleşen altyapı çalışmaları, esnafımızı ve ziyaretçilerimizi olumsuz etkilemektedir.

Doğal gaz ve altyapı kanalizasyon çalışmalarına deyinen Alp sözlerine şu şekilde devam etti, 5 Mayıs 2023 tarihinde başlayan doğal gaz ve altyapı kanalizasyon çalışmaları, maalesef iç turizm sezonuna denk gelmiştir. Bu durum, esnafımızın yoğun olduğu aylarda yolların kapanması, tozun artması, su kesintileri ve erişim zorluklarına neden olmaktadır. Esnaflarımızın ekonomik açıdan bu dönemdeki kazançlarının en yoğun olduğu bir döneme denk gelmesi, rahatsızlık yaratmaktadır.

Şebinkarahisar'da heyelan meydana geldi Şebinkarahisar'da heyelan meydana geldi

WhatsApp Image 2023-08-18 at 13.22.56
Bizler Giresun Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak, bu durumun farkındayız ve yerel yönetimden konuya duyarlılık göstermelerini talep ediyoruz. Önerimiz, altyapı çalışmalarının iç turizmin yoğun olduğu dönemlerde değil, daha uygun zamanlarda veya öncelikle mahalle aralarında gerçekleştirilmesidir. Bu şekilde, hem esnaflarımızın hem de ziyaretçilerimizin mağdur olmadığı bir çözüm sağlanabilir.
Yerel yönetim ile işbirliği yapmaya hazırız ve bu konuda her türlü çözüm yoluna açığız. Şebinkarahisar'ın güzelliklerini ziyaret eden yerli yabancı herkesin en iyi deneyimi yaşamasını istiyoruz. Alt yapı çalışmaları konusunda daha hassas bir yaklaşımın, ilçemiz ve turizm sektörümüz için faydalı olacağına inanıyoruz.