Güce İlçe Müftülüğü koordinesinde hayırsever vatandaşların katkılarıyla inşa edilen Akpınar Köyü Camii için açılış töreni düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende cami hakkında bilgiler verildi.

Açılış törenine katılan İl Müftü Ramazan Topcan yaptığı konuşmada, “Kardeşlerim! İslam medeniyeti cami merkezli bir medeniyettir. İslam şehirlerinin üç ana unsuru var. Bunlar; mabed, mektep ve makberdir. Biri maddemizi beslerken diğeri mana dünyamızı besliyor. Camiler; toprağa vurulan İslam mührüdür.  Hz. Adem (a.s.) tarafından yeryüzünde inşa edilen ilk mescit olan Kâbe’den beri, yapılan her bir cami, her bir mescit Müslümanların dini, ilmi ve sosyal hayatının merkezi olmuştur. Camiler; Din ve dünyamıza ait meseleleri görüşüp karara bağladığımız ilim ve irfan mektepleridir. Camiler; maddi ve manevi kir ve günahlardan arındığımız mekanlardır. Buralar sadece ibadete mekan olmasın. Buralar, ilmin ve irfanın da mekanları olsun.

Dr. Öğr. Üyesi Berru Ulusoy, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı Dr. Öğr. Üyesi Berru Ulusoy, TÜBİTAK’tan Araştırma Bursu Almaya Hak Kazandı

Kaymakam İbrahim Zahid Ahat Bey, Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu Bey başta olmak üzere yapımında emek sahibi değerli Muhtarımıza, görevli hocama, hayırsever köy sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Mevlamız razı olsun.” dedi.

76-5

İl Müftü Ramazan Topcan’ın yaptığı duanın ardından cami ibadete açıldı. Program katılımcılara yemek ikramı ile sona erdi.

Programa Güce İlçe Kaymakamı İbrahim Zahid Ahat, Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu, Güce Müftüsü Mehmet Ayın, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Espiye Müftüsü Osman Gülbe, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.