AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Cumhuriyetin 100 yılını büyük bir coşkuyla kutlayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılı’nın da startını verdiklerini kaydetti.

“Cumhuriyet ile probleminiz var!” diyenlere, çok net bir mesaj yollayan Başkan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı;

“Türkiye’nin her yerinde milyonlarca vatandaşımızla Cumhuriyetimizin 100 yılını en görkemli şekilde biz kutladık. Biz Cumhuriyeti boş laflarla değil, bu milletin 60 yıllık hayali olan TOGG’u yola çıkararak kutluyoruz, 192 olan Organize Sanayi Bölgelerimizin sayısını 355’e çıkararak, üretim yapılan alanları tam beş kat arttırarak, 2 tane olan Teknopark sayımızı 101’e çıkararak kutluyoruz. Biz Cumhuriyeti Boğazda tarihin en büyük donanma geçişini yaparak, sınırlarımızda kurulan terör koridorlarını yerle bir eden yerli ve milli İHA’larımız ve SİHA’larımızla, karada Altay Tankı, denizde TCG Anadolu ile havada Gökbey ve Kızılelma ile kutluyoruz. Biz Cumhuriyeti mavi vatanda doğalgaz arayan sondaj gemilerimizle kutluyoruz.

Gazeteci Mustafa Öztürk'ten Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı Gazeteci Mustafa Öztürk'ten Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı

Biz bir yandan Cumhuriyetimizin 100 yılını büyük bir gurur, büyük bir onur ve büyük bir mutlulukla kutlarken, diğer taraftan da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde “Türkiye Yüzyılı” ile ülkemize nice yeni yatırımlar ve hizmetler kazandırmak için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde demokrasiden ekonomiye, güvenlikten adalete, eğitimden sağlığa, ulaşımdan bilim ve teknolojiye, tarımdan dış politikaya varıncaya kadar her alanda tarihi reformları hayata geçirerek asırlık ihmalleri ve eksikleri gideren yatırımlarla, Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak adımları attık.

Devlet ile millet arasına örülen duvarları kaldırarak Cumhur ile Cumhuriyeti kucaklaştırdık. Vesayet odaklarına karşı yürüttüğümüz ve zaferle sonuçlandırdığımız mücadele ile Cumhuriyetin demokrasiyle buluşmasını sağladık. Şimdi de “Türkiye Yüzyılı” hedefimizle Cumhuriyetin ikinci asrını dünyada milletimizin asrı yapmak için canla başla çalışıyoruz. Büyüyen ekonomimiz, güçlenen demokrasimiz, artan itibarımız, genişleyen nüfuz alanımız, ilkeli ve vizyoner dış politikamızla ülkemizle birlikte tüm dünyada ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmayı sürdürüyoruz. Harici ve dâhili bedhahlara aldırmadan büyük ve güçlü Türkiye ülküsünü yüceltmekte kararlıyız.

Şanlı tarihimizin 100 yıllık bu dönüm noktasında, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle yâd ediyor, bizzat Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle ‘kimsesizlerin kimsesi’ olarak doğan Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için söz veriyoruz.”