Listeler YSK'ya teslim edildi. Giresun'da AK Parti'nin ilk sırasında Prof.Dr. Nazım Elmas yer aldı.

14 Mayıs seçimleri öncesi siyasi partiler milletvekilliği listelerini YSK'ya teslim etti. Listelerin açıklanmasının ardından 11 Nisan'a kadar YSK tarafından yapılacak inceleme sonucunda aday isimleri resmileşmiş olacak.

AK Parti'de nöbet değişimi

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından açıklanan Giresun milletvekilleri listesi şu isimlerden oluştu; (1)Prof.Dr. Nazım Elmas, (2)Ali Temür, (3)Tolga Erener, (4)Berrin Aydın.

AK Parti listesinde en büyük sürprizi ilk sırayı alan Prof.Dr. Nazım Elmas yaptı. Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekilliği görevinden istifa ederek aday adayı olan Elmas, Genel Merkezin listesinde ilk sırada yer almayı başardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni döneme dualarla başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni döneme dualarla başladı

Bulancak'lı Ali Temür yeniden meclis yolunda. AK Parti'den 22. ve 23. dönem milletvekili olarak daha önce 2 dönem meclise giren Ali Temür partisi tarafından bir kez daha aday gösterilerek ikinci sıradan listeye girdi.

Görele Belediyesi eski başkanı Tolga Erener, kendisine üçüncü sırada yer buldu. Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruların tamamlanmasına dakikalar kala belediye başkanlığı görevinden istifa ederek, yoğun bir saha çalışma süreci geçiren Erener, listeye girmeyi başardı.

AK Parti'nin dört kişilik Giresun milletvekilliği listesinde yer alan son isim ise AK Parti Giresun Kadın Kolları İl Başkanı Berrin Aydın oldu.

Oluşan listelerde mevcut milletvekilleri Sabri Öztürk, Cemal Öztürk ve Kadir Aydın kendilerine yer bulamadı.