Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, ilçe esnafı ile bir araya geldi. Küçük sanayi sitesi yatırımı için kolları sıvadığını belirten Başkan, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak detayları açıkladı, Başkan Ahmet Latif Karadeniz yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi.

Eynesil-Giresun minibüs dolmuş hattı ücretleri değişti Eynesil-Giresun minibüs dolmuş hattı ücretleri değişti

"Eynesil son dönemlerde yatırımcıların ilgi kaynağı oldu. 2019 seçimleri sonrası; ilçemizde yeni işletme taleplerini olağanüstü arttırdı. Bir taraftan konuta duyulan ihtiyaç, diğer taraftan halkımıza hizmet veren küçük, yetersiz dükkanlar yüzünden ilçemizde Sanayi alanı için çok yoğun taleplerle karşılaşıyorduk ve ilçemizi bir adım daha ileri taşımak için kolları sıvadık.

Eynesil Belediyesi olarak her adımımızı 5-10-20-50 yıllık hedeflerimize ve planlarımıza uygun olarak atıyoruz. Eynesil’de günü yönetirken,geleceğide planlıyoruz, hiç bir işimiz anlık değil. Eynesil de her alanda örnek projelerle yükselişini ve büyüme sürecini gerçekleştiriyor, Belediyemizde kurduğumuz yenilikçi, profesyonel ekibimizle özel sektör mantığı içinde çalışıyoruz. Yatırımlarımızı bu güçlü kadro ile çoğu kez sadece malzeme ihalesi ile kendimiz gerçekleştiriyoruz. Eynesil esnafımızın, tüccarımızın yanı sıra ilçemizde yatırım yapmak isteyen,küçük ve orta ölçekli şirketlerimiz,işletmelerimizin taleplerini karşılamak için yaklaşık 8 yıldır yaptığımız planlamaları hayata geçiriyoruz.

Yılların en büyük problemlerinden biri olan hali hazırda bulunmayan küçük sanayi sitesi için ilçedeki esnaf ve paydaşlarımızla biz hazırız . Projesi Eynesil Belediyesi Mimar ve Mühendisleri tarafından çizilecek, ilçemizdeki esnaflarımızla hayata geçirilecek küçük sanayi sitemiz ilçemize hayırlı olsun."