Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şubesi’nin düzenlediği Yaz Etkinlikleri birbirinden farklı etkinliklerle hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Giresun Şubesi ve Giresun Müftlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Yaz Kur'an Kursları Yarışıyor” programı düzenlendi.

Yaz Kur’an Kurslarını tanıtmak ve teşvik etmek için düzenlenen yarışmaya 15 farklı Kur’an Kursu katıldı. Öğrenciler çuval yarışı, mas güreşi, taş-kağıt-makas, mendil kapmaca, halat çekme gibi sportif etkinlikler ve oyunlarla hem eğlendiler hem yarıştılar.

WhatsApp Image 2023-08-05 at 15.39.22

Program kapsamında ikindi namazını Hacımiktat Camii’nde cemaatle kılan öğrenciler namazın ardından topluca Atapark’daki yarışma alanına geçtiler.

AGD Giresun Şubesi Başkanı Tahir Karabiber’in de hazır bulunduğu programa öğrenci velilerinin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Programın açılışında konuşan Tahir Karabiber, “Yaz kuran kursları yarışıyor/kaynaşıyor sevgi ve kardeşlik kazanıyor. temalı yarışmamıza hoş geldiniz diyorum. Biz biliyoruz ki bizim gençlerimiz, bizim cami gençliğimiz önce ahlak ve maneviyat bayrağını taşır. Bizim gençlerimizin olduğu yerde her zaman sevgi kazanır, hoşgörü kazanır, kardeşlik kazanır. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki bizim gençlerimizin olduğu yerde kaybeden olmaz; çünkü biz kardeşi için yaşamaya inanan bir topluluğuz.” dedi.

AGD ortaokul öğrencileri Kaşif gruplarının sembolü Kaşif maskotu da yarışmaya renk kattı. Çocuklar kaşif maskotuyla şakalaştı ve fotoğraf çektirdi.

Mas güreşi ile başlayan yarışmalar, taş-kağıt-makas oyunu, mendil kapmaca, halat çek-me ve çuval yarışıyla devam etti. Yarışma esnasında en az öğrenciler kadar takım kaptanı hocalarının heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Beş oyunda alınan puanların toplamı yarışma sonucunu belirledi. İlk 4 takım şu şekilde oluştu.

Dereceye Giren Yaz Kur’an Kursları:

1. Darıköy Camii Yaz Kur’an Kursu

2. Giresun Üniversitesi Selim Han Camisi Yaz Kur’an Kursu

3. Seyyid Vakkas Camii Yaz Kur’an Kursu

Hürriyetçi Eğitim Sen Bulancak, "Okul öncesi öğretmenleri dinlenme hakkı verilmelidir" Hürriyetçi Eğitim Sen Bulancak, "Okul öncesi öğretmenleri dinlenme hakkı verilmelidir"

4. Seka Camii Yaz Kur’an Kursu

Yarışmanın bitiminde dereceye giren kurs öğrencilerine ödül ve madalyaları AGD Giresun Şubesi Başkanı Tahir Karabiber tarafından takdim edildi.

“Yaz Kur’an Kurları Yarışıyor” programına katılan tüm öğrencilere küçük hediyeler verildi ve program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.