Anadolu Gençlik Derneği Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve yetkilileri harekete geçirmek için  #ÖfkemizSınırda, #SabrımızSınırda sloganlarıyla Hatay Cilvegözü sınır kapısında miting düzenledi.

Anadolu Gençlik Derneği’nin bu buluşmasına ülkemizin dört bir yanındaki AGD şube ve temsilcilikleri gibi Giresun Şubesi de destek verdi. 21 Ekim Cumartesi günü Hacı Miktat Camii’nde kılınan akşam namazı sonrası AGD Giresun üyesi gençler Hatay’a hareket etti.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen AGD üyeleri ve Filistin destekçileri öğle saatlerinde Hatay Cilvegözü’nde toplanmaya başladı. Burada toplanan kalabalık gruplar halinde Cilvegözü sınır kapısına hareket etti.  

WhatsApp Image 2023-10-23 at 12.25.30

Giresun'da Ormanlık Alana Kenevir Eken 3 Zanlıdan 2'si Tutuklandı Giresun'da Ormanlık Alana Kenevir Eken 3 Zanlıdan 2'si Tutuklandı

Burada coşkulu bir kalabalığa seslenen AGD Genel Başkanı Salih TURHAN: “Filistinli kardeşlerimize bir adım daha yakın olmak için Kudüs sevdalılarıyla burada buluştuklarını belirterek "Siyonist İsrail'in Arz-ı Mevud Planına karşı, bu planı gerçekleştiremeyeceklerini, Müslümanların büyük bir vahdetle netice alacaklarını ve Allah'ın izniyle sahte planlarını çöpe atacağımızı göstermek adına sınırdayız !Siyonist İsrail, sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir.

Siyonist İsrail, sadece Filistin halkı ve Müslümanlar için değil tüm insanlık için problemdir. Yine buradan katil İsrail’e hatırlatıyoruz; Tarih sahnesinden ve Müslümanların topraklarından silinip gideceğiniz güne kadar sizinle mücadele edecek, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. Filistin meselesi için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Filistinliler evlerine ve topraklarına mutlaka dönecektir. Kanımız, canımız aksaya feda olsun. Zafer mutlaka asil direnişçilerin, onurlu mücahitlerin ve yürekleri onlarla beraber atanların olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. " diye konuştu.
Sınırda toplanan kalabalık sık sık Filisten’e destek, İsrail’e lanet sloganları atarak başta Türkiye olmak üzere Müslüman ülkelerinin yöneticilerini somut adımlar atması için göreve davet etti. Program, yapılan açıklamanın akabinde Filistin mücadelesinin başarıya ulaşması için yapılan dua ile bitti.