İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, 30 Ağustos Zafer bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Giresun'da Kılıçdaroğlu izdihamı yaşandı Giresun'da Kılıçdaroğlu izdihamı yaşandı

30 Ağustos Zafer bayramı kutlu olsun. Bizlere bu zaferi kazandıran kurtuluş savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle yad ediyorum. 1529 tarihinde Viyana kuşatması ile başlayan gerileme, 10 Eylül 1921 yılında Atatürk’ün kurtuluş savaşındaki karşı saldırısı ile alınan duatepe ile Türk’ün ilerlemesi Atatürk ile yeniden başlamıştır.

30 Ağustos Savaşı Türk tarihinin en önemli bir dönüm noktasını teşkil eder. Milli Tarihimiz çok büyük ve çok parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk Milleti’nin burada kazandığı zafer kadar yalnız bizim değil, Cihan Tarihinde de yeni cereyanlar veren kesin sonuçlu bir zafer hatırlamıyorum. Hiç şüphe etmemelidir ki; yeni Türk Devleti’nin, genç Türk Cumhuriyeti’nin temeli bu zaferle atılmıştır.

Büyük önder Atatürk , mazlum milletlerin gönlünde muazzam bir taht kurmuş , onlar için bir kurtuluş ümidi ve meşalesi olmuştur. Türk milletinin zafer bayramını kutluyor şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de hürmetle anıyorum.