7 Nisan'da Hüseyin Avni Alparslan Kapalı Spor Salonunda oynanacak olan Sırbistan karşılaşması için Giresun'a gelen A Milli Kadın Hentbol Takımı hazırlıklarına başladı.

A Milli Kadın Hentbol takımına, Hentbol Kadın Süper Lig'inde mücadele eden. Şehrimizin temsilcisi Görele Kadın Hentbol Takımının başarılı oyuncuları Perihan Topaloğlu Acar ve Ayşenur Kara'da davet aldı.


Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, antrenman öncesi milli takımı ziyaret ederek, milli takım adına, takım kaptanı Perihan Topaloğlu Acar'a çiçek verdi. Oyuncular ve teknik ekiple sohbet eden Vali Ünlü, sporculara başarılar diledi.2023_100_04-1İLK KARŞILAŞMA 7 NİSAN’DA

İrfan Buz, ligde kalma durumlarını değerlendirdi İrfan Buz, ligde kalma durumlarını değerlendirdi

A Milli Kadın Hentbol Takımı, Giresun Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonu'nda 7 Nisan Cuma günü saat 17.00'de play-off turu ilk maçında Sırbistan'ı ağırlayacak. Bu karşılaşmanın rövanşı da 12 Nisan Çarşamba günü saat 19.00'da Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Sportski Centar Vozdovac'ta oynanacak. Karşılaşmalar TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak. 

Play-off turunda rakibini elemesi durumunda A Milli Takımımız, tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı kazanacak.  İlk defa üç ülkenin (Danimarka, Norveç ve İsveç) ev sahipliği yapacağı 26. IHF Kadınlar Dünya Şampiyonası, 29 Kasım - 17 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Şampiyona'nın finali ise Danimarka'nın Herning kentinde yapılacak.