Giresun Sahil Yurdu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Amatör Spor Kulüplerine Nakdi ve Ayni Yardım Törenine; Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, AK Parti Giresun Milletvekili Adayı Nazım Elmas, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, ASKF Başkanı Sinan Işık, Protokolün değerli üyeleri, Amatör Spor Kulübü Temsilcileri ve sporcular katıldı.

A.S.K.F Başkanı Sinan IŞIK yaptığı konuşmasında; “ Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından amatör kulüplerimize gönderilen yardım can suyu olduğunu belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Giresun’ a bu zamana kadar yapılan en yüksek yardımdan dolayısıyla Sayın Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür etti. Spor Kenti Giresun’umuza yeni yatırımlar, projeler ve tesisler kazandırılarak gençlerimize fırsat verilirse daha nice milli sporcular, şampiyon sporcular İlimizden çıkarılacağını belirterek, sporun başlangıcının en önemli yeri amatör spor kulüpleridir. Amatör spor kulüplerimizi desteklendikçe Türk sporunun gelecekteki başarısının artacağını belirtti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan; “ Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gençlerimize en iyi hizmeti ulaştırmakla ilgili büyük bir gayreti var. Bütün gençlerimize aynı imkânı sunmak gibi bir mottosu var. 2002 yılından itibaren özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle ve takdirleriyle yatırım programlarına aldığı tesislerle, Bakanlığımızın çalışmasıyla Türkiye de ciddi bir spor yatırımı ve tesisleşmesi başladı. Giresun’ da bu tesisleşme hamlesinden nasibini aldı diyebiliriz. Tabiki ihtiyaçlarımız devam ediyor. Kadim bir spor geçmişi olan Giresun’umuzda inşallah önümüzde ki dönem itibariyle Sayın Valimizin, Vekillerimizin de katkılarıyla inşallah eksikliklerimizi de tamamlayarak yeni yatırım programlarında yerimizi alacağız. Sayın Valimiz Enver Ünlü’ ye Giresun sporumuza kazandırmış olduğu ciddi ivmeden ve ilimiz sporuna yapmış olduğu katkılarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından son yıllarda yapılan en büyük nakdi yardım bu şehrin kıymetli gençlerine, sporun gençlerine harcanacağına da inanıyorum. Tüm katılım sağlayan misafirlerimizi hürmetle selamlıyorum “ dedi.

Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş; “ Giresun bir spor kenti, Giresunspor bir marka. Giresun tarihinde ilk kez Bir Hentbol Milli Maçı ilimizde düzenlendi. Alt yapısıyla, üst yapısıyla bu çıtayı daha ileriye götürmek için elimizden gelen gayreti çabayı göstereceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gönderilen bu tür yardımlar amatör spor kulüplerinin gelişmesi, gençlerin spora yönlendirilmesi anlamında çok önemli. Amacımız gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan korumak, onlara sporun bir yaşam biçimi olarak benimsemelerini sağlamak ve sporu seven sağlıklı nesiller olarak gençlerin geleceğe hazırlanmasını temin etmektir. “ ifadelerine yer verdi.

Giresunlu taraftar, Galatasaray sevdasıyla binasını sarı-kırmızıya boyadı Giresunlu taraftar, Galatasaray sevdasıyla binasını sarı-kırmızıya boyadı

A.S.K.F. Başkanı Sinan IŞIK tarafından Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş’ a çiçek takdiminde bulunuldu.

Tören spor kulübü temsilcilerine takdim edilen temsili çek ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.