Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kış kampları,  bu yıl on farklı temayla on farklı ilde gerçekleştirilecek.

29 Ocak -02 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek kamplarda farklı şehirlerde öğrenim gören öğrenciler, ilgilerini çeken temalarla ilgili pek çok değerli isimle bir araya gelecek. Kamp süresince gençler, bulundukları şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını görme fırsatı da bulacak.

On farklı il, on farklı tema

Akademik seminerler, şehir gezileri, şehit yakınları ve gazi ziyaretleri, turnuvalar, konserler, bilgi yarışması, sinema gösterimi ve birbirinden farklı sportif etkinliklerin gerçekleştirileceği kamplara 81 ilden 1.840 öğrenci katılacak.

Başkan Karadere, Yol Genişletme ve Beton Yol Çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Karadere, Yol Genişletme ve Beton Yol Çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

On  farklı ilde, on farklı temayla gerçekleştirilecek geleneksel kış kampları kapsamında; Diplomat Akademi Kampı Ankara’da (Kız), İnsan Hakları ve Hukuk Kampı İstanbul’da (Erkek), Gastronomi Kampı Antalya’da (Kız), Sağlıklı Yaşam ve Tıp Kampı Muğla’da (Kız), Yeni Medya ve İletişim Kampı Denizli'de (Kız), Psikoloji Kampı Sakarya’da (Erkek), Genç Aktivist ve Gönüllülük Kampı Samsun’da (Kız), Kış Sporları Kampı Erzurum’da (Kız), Yapay Zeka Kampı Kocaeli’nde (Erkek), İnsan ve Toplum Kampı Diyarbakır’da (Erkek) düzenlenecek.

Başvurular  https://gsbbiz.gsb.gov.tr/ adresinden yapılacak.

PROGRAM BAŞVURU TARİHLERİ:

Başvuru başlangıç tarihi: 01 Ocak 2024

Son başvuru tarihi: 07 Ocak 2024

Başvuru sonuç açıklama tarihi: 08 Ocak 2024

KAMP PROGRAMI İÇERİĞİ:

-Kampın temasına uygun konu başlıklarında, alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı seminerler,

-Kampın yapıldığı ilin tarihi kültürü ve doğal güzelliklerini tanıtan geziler,

-Spor aktiviteleri,

-Yöresel mutfakların tanıtıldığı programlar,

-Gönüllülük faaliyetleri,

-Şehitlik ve şehit aile ziyaretleri,

-Bilgi yarışmaları,

-Müzik ve sanatsal etkinlikler yapılacak.

416094224_757285516435856_4945707837841173533_n