Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Giresun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, 1 Aralık Dünya Aids Günü dolayısıyla hasta ve hasta yakınlarına bilgilendirme yaptı.

Giresu Eğitim ve Araştırma Hastanesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, "1 Aralık Dünya Aids Günü dolayısıyla Eğitim Birimi & Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ABD Öğretim üyelerimiz işbirliğiyle hastanemiz ana girişinde HIV Enfeksiyonu ve korunma önlemleri hakkında hasta ve hasta yakınları bilgilendirilmiştir. Ayrıca önlenebilir bir hastalık olan HIV/AIDS ile mücadelenin korunma önlemlerini uygulamaktan geçtiği konusu vurgulanarak,  Tek eşlilik, riskli cinsel temasta doğru kondom kullanımı, hastalığın cinsel yolla bulaşmasına karşı alınabilecek en etkili yöntem olduğu hatırlatılarak bilgilendirme broşürleri dağıtılmıştır. Günün anlam ve önemine dikkat çekmek amacıyla kırmızı farkındalık kurdelesi takılmıştır." ifadeleri kullanıldı.