Yurduşen Konanç, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Baskı Resim Sanatçılarının da katıldığı ve 28 Ocak Pazartesi günü açılışı yapılan resim sergisinin açılışına katılarak ödülünü aldı.

Batlama Karatepe Şenliği yarın Batlama Karatepe Şenliği yarın

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Türkiye’ den seçilerek atölye çalışmalarında bulunan ve resimleri sergilenen Yurduşen Konanç açılışa katılarak Kıbrıs Ekonomi ve Enerji bakanı Hasan Taçoy’dan sergi için seçilen ve ödüle değer görülen çalışmaları için ödülünü aldı. 30 baskı resimden altısını hazırlayan Yurduşen Konanç, “Benim için güzel bir etkinlik oldu, beni davet ederek onure ettiler, nitelikli eser arşivine sahip, uluslararası bir sanat müzesine daha eser katkısında bulunduğum için mutluyum” dedi.

Yurduşen Konanç Kimdir?

Sanatçı 1968 yılında Giresun’ da doğmuştur. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Anasanat Dalı’ ndan mezun oldu. 2019 yılında Giresun Üniversitesi Resim-Baskı Anasanat Dalı yüksek lisans programını tamamladı. Giresun Güzel Sanatlar Lisesi’ nde sanat eğitimcisi olarak çalışmakta. Birçok ülkede nitelikli müzelerde eseri bulunmakta olan Yurduşen Konanç İstanbul Ekslibris Derneği üyesi olup kendisine ait Siyahbeyaz Baskı Resim Atölyesinde baskı resim ağırlıklı olmak üzere sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.