Her ay düzenli olarak ayrı bir ilçede gerçekleştirilen İlçe Müftüleri toplantısı, İl Müftü Ramazan Topcan başkanlığında Piraziz İlçe Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleşti.

Fen İşleri görev başında Fen İşleri görev başında

Toplantıda, Müftülüklerce yürütülen hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılabilmesinin sağlanması, mevzuatla ilgili genel konuların istişare edilmesi, hizmetlerde metot ve görüş birliğinin sağlanması, vaaz, irşat ve rehberlik faaliyetlerinin düzenlenmesiyle camilerde yapılacak programlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 

23-5

Toplantıda konuşan İl Müftü Ramazan Topcan; “Kardeşlerim! Hepinizin malumu yeni bir yıla az bir zaman kaldı.

Hedeflerimizi de, arzularımızı da bir sonraki yıla devrediyoruz. Dolayısıyla yeni bir yıla hedeflerimiz doğrultusunda kararlı bir başlangıç yapmalıyız.  Geriye kalan günlerimizin muhasebesine şiddetle ihtiyacımız var. Neyi başardık, neyi başaramadık, bunu çalışma arkadaşlarımızla istişare etmeliyiz. Yeni bir yıl, yeni bir dünya demek. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yol haritamızı, hedeflerimizi iyi belirlemeliyiz.

Tüm birimlerimizin katılımı ve görüş birliğini oluşturarak hedeflerimizi, çalışma planımızı belirlemeliyiz. Hepimiz gelecek yılların öngörüsü ve sorumluluğunun bilincinde elimizi taşın altına koymalıyız. Hep birlikte bu şehrin dini hayatına en iyi hizmeti vermeyi arzuluyoruz.

Cami içi hizmetlerimiz kadar cami dışı hizmetlerimiz de önemli. Sahadaki arkadaşlarımıza rehberlik yapalım.  Bugüne kadar güzel hizmetler ürettiniz. Her bir kardeşimi tebrik ediyorum, başarılarınız daim olsun. Hız kesmeden üzerine yenilerini de ilave ederek daha güzele doğru yürümeliyiz.” şeklinde konuştu.

Toplantı, dilek ve temennilerle sona erdi.