AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, “Seçim sürecinde ülkemizde ekonomik çöküntü olacağı, borsanın batacağı, bankalardaki mevduatların çekilmesi gerektiği şeklinde ve benzer iddia ile ithamlar da bulunanlara milletimiz itibar etmemiştir” dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı ve 28 Dönem Milletvekilliği seçimlerin demokrasi şöleniyle gerçekleştiğini belirterek, “AK Parti ve Cumhur İttifakı, 85 milyon insanımızı siyasi görüş, mezhep, ırk ayrımı yapmaksızın kucaklamaya ve hizmet etmeye devam edecektir.” dedi.

Muhalefetin her türlü yaygarasına rağmen demokrasi şöleni yaşandığını kaydeden İl Başkanı Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, “Dünya ülkelerince de dikkatlice takip edilen iki önemli seçimi hamdolsun başarıyla geride bıraktık. Mağlubu olmayan bu seçimlerde milletimiz, tercihini Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın liderliğindeki Cumhur İttifakı’ndan yana kullanmıştır. Sonuçta Demokrasi kazanmıştır. Seçimlere katılım çok yüksek olmuştur. Güvenlik sorunu yaşanmamıştır. İddia ve dedikoduların aksine şaibesiz, Türk ve İslam Dünyası’nda sevinç uyandıran, düşmanlarımızı üzen örnek bir seçim olmuştur. Seçim sürecinde ülkemizde ekonomik çöküntü olacağı, borsanın batacağı, bankalardaki mevduatların çekilmesi gerektiği şeklinde benzer iddia ve ithamlar da bulunanlara milletimiz itibar etmemiştir. Milletimiz Cumhurbaşkanlığımızın liderliğindeki Cumhur İttifakı’na Türkiye Yüzyılı için güvenmiş yeni sorumluluklar vermiştir.” diye konuştu.

Milletin teveccühüne yine layık olacaklarının altını çizen Yılmaz, “AK Partisi İl Teşkilatı olarak, kayıtlı üyelerimizle, mahalle sorumlularımızla, her türlü yönetim kademelerinde bulunan teşkilat mensuplarımızla, Belediye Başkanımızla, Milletvekillerimizle, Vatanın bölünmez bütünlüğünden yana ilimize hizmet gelmesini isteyen herkesle hiçbir ayrım yapmadan el ele vererek ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik anlamda her türlü sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini isteriz. Milletimizin bize göstermiş olduğu sevgi ve güvene ancak böyle layık olacağımızı düşünüyoruz. AK Parti ve Cumhur İttifakı, 85 milyon insanımızı siyasi görüş, mezhep, ırk ayrımı yapmaksızın kucaklamaya ve hizmet etmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

CHP Bulancak İlçe teşkilatına yapılan saldırıyı da kınadığını kaydeden AK Parti Giresun İl Başkanı Yılmaz, “Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü esas olmak kayıt ve şartıyla, muhalefet demokrasilerin olmazsa olmaz unsurudur. Başka bir anlatımla muhalefet yoksa tam bir demokrasiden bahsedilemez. Bizim yönetim ve demokrasi anlayışımız budur. Bu bağlamda Bulancak CHP binasına yapılan ve seçim süreciyle ilişkilendiren saldırıyı küçümsemiyorum, ayıplıyorum, kınıyorum. Muhalefet ve iktidar olarak milli bütünlük içinde birbirimizi suçlamadan böyle olumsuzlukların ülkemizin hiçbir yerinde olmaması için gayret sarf etmemizin daha doğru olduğunu düşünüyor, CHP teşkilatına şahsım ve partim adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. En kısa sürede ilgililerin bu olayın faillerini bulacağına inanıyorum.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ: “Önümüzdeki kongrede yerel seçim startını vereceğiz” AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ: “Önümüzdeki kongrede yerel seçim startını vereceğiz”

Yılmaz, “Bu vesileyle seçim sürecince büyük bir özveride bulunan her partiden il ve ilçe teşkilatlarına, sandık kurulu üyelerine, güvenlik güçlerine, yargı ve basın mensuplarına şahsım ve partim adına saygılarımızı takdir ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu seçim sürecinde istemeyerek de olsa dargınlık ve küskünlüklere sebep olmuş isek helallik diliyor, seçimin İlimiz, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını niyaz ediyoruz.” şeklinde konuştu.