Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ndeki görevinden alınacağı öğrenilen Hasan Bulut'un yerine Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan'ın atanacağı yönündeki haberlerin ardından nihayet resmi açıklama geldi.

Özellikle Giresunspor ile yaşadığı sorunlarla öne çıkan Bulut, Giresunspor yönetimi ve taraftarları tarafından istenmeyen adam ilan edilmişti.

Belediye gücüne güç katıyor Belediye gücüne güç katıyor

Bulut, son olarak yıkımı yapılan Organize Sanayi Futbol Sahası ile ilgili olarak, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı'nın Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun cevaplaması için vermiş olduğu soru önergesine verilen "Organize Sanayi Futbol Sahası’nın faal olarak kullanılarak sporcu, öğrenci ve vatandaşlara kesintisiz hizmet vermeye devam ettiği” şeklindeki yanıltıcı cevabın sorumlusu olarak gösterilmişti.

Görevden alınacağının duyurulması üzerine görevinde kalabilmek için Ak Parti'li siyasetçiler üzerinden bir çok girişimde bulunduğu iddia edilen Bulut'un, Giresun İl Spor Müdürlüğü görevinin resmen sona ereceği, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü resmi web sitesinden yapılan açıklama ile kesinlik kazanmış oldu.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Fedai Din görevi, Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanan İsmail Çalgandan devraldı.

13. 04. 2021 tarihinde Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanan İsmail Çalgan, görevi Fedai Din’e devretti.

Görev teslim töreninde açıklamalarda bulunan İsmail Çalgan; Ağrı’da ki görev süremizi tamamladık. Yaklaşık 18 aylık görev sürecinde, geleceğimiz olan gençliğimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Görev süresince birlikte çalıştığım Sayın Valimize, ilçe Kaymakamlarımıza, Sayın Milletvekilimize, Merkez ve ilçe Belediye Başkanlarımıza, kamu kurumlarının yöneticilerine, kıymetli Basın Mensuplarına ,STK’lara ve Ağrı’da ki tüm spor camiasına teşekkür ederim. Yeni görevi devralan Fedai Din’e hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.