Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Giresun Organize Sanayi Sitesi içerisinde yabancı uyruklu hurda toplayıcısı grup ile esnaf arasında yol verme meselesi yüzünden çıkan kavga basın açıklaması yaptı;

"26 Temmuz 2023 Çarşamba günü Giresun Organize Sanayi Sitesi içerisinde, sanayi sitesi esnafı ile Suriye uyruklu şahıslar arasında gerçekleşen basit bir yol verme tartışması büyüyerek kavgaya dönüşmüştür.

Yaşanan kavgada (2) vatandaşımız ile Suriye uyruklu (2) şahıslar, vücutlarının değişik bölgelerinden hafif şekilde yaralanmıştır.

Giresun Belediyesi yeni Mobil Aşevi’ni tanıttı Giresun Belediyesi yeni Mobil Aşevi’ni tanıttı

Tarafların birbirlerinden şikâyetçi olması üzerine Adli Tahkikata başlatılmıştır. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile olayın şüphelilerinin Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadelerinin akabinde;  (1) vatandaşımız "Adli Kontrol ve Yurt Dışı Yasağı" kararıyla, olaya karıştığı tespit edilen diğer (3) vatandaşımız ile (5) Suriye uyruklu şahıs da Emniyet Müdürlüğünce serbest bırakılmıştır.

Konu hakkında adli soruşturma başlatılmış olup idari yönden de adli soruşturmanın tamamlanmasına müteakip gerekli işlemler İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Göç İdaresi Müdürlüğünce yapılacaktır.

Yaşanan bu tatsız olay ile ilgili sosyal medya üzerinden bilgi kirliliğine neden olan paylaşım ve yorumların vatandaşlarımızca dikkate alınmaması ve sağduyulu yaklaşılması önem arz etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur. "