Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 103’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Abacıbükü İlkokulu 4/B Sınıf öğrencisi Nisanur Sarmusak’a bıraktı.

Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, 20 Nisan Perşembe günü; İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve beraberindeki Abacıbükü İlkokulu Müdürü Yusuf Durhan ile 4. Sınıf öğrencileri Nisanur Sarmusak ve Çınar Kılıç'ı makamında kabul etti.

Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, öğrencilerle sohbet ederek onlara gelecekle ilgili planlarını, tuttukları takımları ve sevdikleri sanatçıları sordu.  Öğrencilerle bir süre daha sohbet eden Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, onlarla gurur duyduğunu, her öğrencinin eğitim-öğretim kadar sanat ve spor ile de uğraşmasının önemine değinerek Valilik Makamını, Temsili Vali Nisanur Sarmusak’a devretti.

2023_129_04

Temsili Vali Nisanur Sarmusak, ilk iş olarak eski okullarının inşaatının bir an önce tamamlanması için İl Özel İdaresi Genel Sekreterini aradı. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu'ndan da okulu ile ilgili çeşitli konularda isteklerde bulundu.

Çözüm Birimi çalışmalarını sürdürüyor Çözüm Birimi çalışmalarını sürdürüyor

Nisanur Sarmusak'ın Valilik Makamını en iyi şekilde temsil ettiğini, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza güvendiğini, geleceğe dair büyük hedefleri olan Nisanur Sarmusak'a makamını teslim etmekten mutluluk duyduğunu söylen Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı.

2023_129_05

Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, geleceğimizin teminatı olan öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek çeşitli hediyeler verdi.