Vali Enver Ünlü başkanlığında Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesi Projesi (TAKEP) kapsamında, çiftçilere %50 hibeli sertifikalı tohum dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) kapsamında; "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesine İlişkin 5258 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı" gereği İlimizde atıl tarım arazilerinin tarıma kazandırılması amacıyla hazırlanan projeler, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ve Giresun Vali Enver Ünlü'nün talimat ve desteğiyle İl Özel İdaresi tarafından da hibe desteği verilmek üzere onaylanmıştı.

2-30

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu

Proje, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ve Giresun İl Özel İdaresi bütçesinden Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinde, üreticilere %50 hibeli ve %50 çiftçi katkılı sertifikalı tohum dağıtımını içermekte olup bu kapsamda Şebinkarahisar Kaymakamlığı tarafından 20 Eylül Salı günü organize edilen programda; Vali Enver Ünlü, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ve protokol üyelerinin katılımıyla çiftçilere sertifikalı tohum dağıtımına başlanıldı.

Organizasyonda çiftçilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Vali Ünlü, yaptığı paylaşımlarda “Tohum bizden üretim sizden! Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında %50 hibeyle sertifikalı tohumlarını teslim ettiğimiz değerli çiftçilerimiz; 21.420 dekar alanda, 10.691 ton verimle, 58.128.340 TL gelir elde edecekler. Bu vesile ile her zaman üretenin yanında olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Çiftçilerimize, ilimize ve ülkemize bereketli olsun.” ifadelerine yer verdi.