Ziyarette duygusal anlar Ziyarette duygusal anlar

Vali Ünlü, 10 Mayıs Çarşamba günü İl Merkez ilçeye bağlı Ülper köyünde faaliyet gösteren AYD 28 Yapı İnşaat firmasının çalışmalarını yerinde inceledi.

56-11

Ayd 28 Ülper Sanayi Sitesi Genel Koordinatörü Adem Göbel ve Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Buday tarafından Vali Ünlü’ye firma ile ilgili olarak; 2014 yılından itibaren Giresun’da faaliyet yürüttükleri, başlangıçta inşaat sektörü üzerine çalıştıkları, daha sonra Ülper Ayd 28 Sanayi Sitesini kurarak burada kendi işletmeleri dahil 12 farklı sektörde yatırımcı üretim yaptıkları, Dereli ilçesinde Mavi Göl ile Şebinkarahisar’da Çatal Göl’de faaliyet kollarının mevcut olduğu, ağaç ev, bungalov, tiny house, kamelya üretimlerinin yanı sıra iç kapı, mutfak, banyo dolabı gibi inşaat sektörüne üretim yaptıkları ve yaklaşık 60 kişiye istihdam sağladıkları bilgisi aktarıldı. Ayrıca deprem bölgesine gönderilmek üzere ahşap konteyner imal ettiklerini de belirttiler.

45-10

Vali Ünlü, firma ziyaretiyle ilgili olarak “Bungalov, ağaç ev ve ahşap yaşam konteyneri imal eden 'AYD 28 Yapı İnşaat' firmasının çalışmalarını inceledik. İlimizin ve ülkemizin gelişme, kalkınma ve istihdam potansiyeline katkı sağlayacak fikirlerin, yatırımların, girişimlerin başımızın üstünde yeri var.” sözlerine yer verdi.