Vali Enver Ünlü, Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantıyla açılışını gerçekleştirdiği “9 Şehirde 9 Millet Bahçesi” toplu açılış törenine katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “MİLLET BAHÇELERİ GÖZ KAMAŞTIRAN PROJELER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada; hizmete girecek Adıyaman Millet Bahçesi'nin 505 bin, Giresun Bulancak Millet Bahçesi'nin 28 bin, Düzce Cumayeri Millet Bahçesi'nin 72 bin, Bursa Harmancık Millet Bahçesi'nin 40 bin, Bolu Gerede Millet Bahçesi'nin 295 bin, Afyonkarahisar Şuhut Millet Bahçesi'nin 125 bin, Adana Aladağ Millet Bahçesi'nin 200 bin, Sivas Şarkışla Millet Bahçesi'nin 150 bin, Erzincan Tercan ilçesi Camii Şerif Millet Bahçesi'nin 52 bin metrekare olduğunu bildirdi.

Açılışı yapılan millet bahçelerinin toplam büyüklüğünün 1 milyon 466 bin metrekare olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlerin güzelliğine güzellik katacak millet bahçelerinin ülke ve millete hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, millet bahçelerinin her birinin yeşil alanları, tesisleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, spor sahaları ve sundukları diğer imkânlarla göz kamaştıran projeler olduğunu anlattı.

VALİ ÜNLÜ  “BİZ MİLLET BAHÇESİNE İLK SAHİP OLAN İLLERDEN BİR TANESİYİZ”

Fatoğlu kavşağına trafik lambası konuluyor Fatoğlu kavşağına trafik lambası konuluyor

Açılış programında konuşan Vali Enver Ünlü “Giresun’umuzda biliyorsunuz Kale Mahallesinde, Abdülhamit Han'ın bizlere hatırası Millet Bahçemiz var. Biz millet bahçesine ilk sahip olan illerden bir tanesiyiz ve yine Giresun'umuzdaki Millet Bahçesi çok hızlı bir şekilde inşaat faaliyetlerine devam ediyor. İstanbul'umuzda biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından İstanbul Atatürk Havalimanının olduğu yer Millet Bahçesine dönüştürüldü. Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi, dünyanın da sayılı bahçelerinden bir tanesi. İçerisinde; şehrin, şehirde yaşayanların istifade edebileceği pek çok sosyal donatıya sahip bir millet bahçesi.

Sayın Cumhurbaşkanımız millet bahçelerine çok önem veriyor. Vatandaşlarımızın, çocuklarımızın rahatça gezip eğlenebileceği, içerisinde sosyal kültürel faaliyetlerin yapılabileceği çok güzel mekânları bulunan millet bahçeleri, her ilimizde olduğu gibi Bulancak gibi büyük güzide ilçelerimize de inşaa ediliyor. Ben bu vesileyle, bu güzel eserleri ilimize, ilçemize kazandırdıkları için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Çerçeve, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza ilimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. Millet bahçelerinin; vatandaşlarımız için, geleceğimizin mimarı sevgili çocuklarımız, gençlerimiz için güzel faaliyetlere, nefes alabilecekleri güzel faaliyetler gerçekleştirebilecekleri alanlar olması temennisiyle, Bulancak Millet Bahçemizin, Bulancaklı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Allah güzel günlerde güzel faaliyetlerde kullanmayı nasip etsin hayırlı ve uğurlu olsun Hep beraber inşallah Besmele ile açalım keselim” diyerek açılış kurdelesini protokol üyeleriyle birlikte kesti.

Toplu açılış töreniyle açılışı gerçekleştirilen Bulancak Millet Bahçesinde; yürüyüş yolu, kuru havuz, koşu yolu, gül bahçeleri, etkinlik çayırı, çocuk oyun alanları, bisiklet yolu, peyzaj donatı elemanları, millet kıraathanesi ve kapalı otopark gibi birçok sosyal aktivite alanı yer alıyor.

Bulancak ilçesindeki açılış törenine; Vali Enver Ünlü, Vali Yardımcısı Dr.Davut Sinanoğlu, Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, Bulancak Belediye Başkan Vekili Emrullah Guguk, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Gürol Yıldırım, Ak Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, ilçe protokolü, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.