Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 16 Ekim Pazartesi günü makam kabulleri kapsamında ulusal ve yerel basın temsilcileri ile kendisini ziyarete gelen misafirlerini kabul etti.

Vali Serdengeçti, ajanslar ve ulusal medya temsilcileri ile yerel medya temsilcilerini makamında ağırladı. TRT Muhabiri Mustafa Demir, DHA Muhabiri Hakan Kabahasanoğlu, AA Muhabiri Gültekin Yetgin, İHA Muhabiri Barış Tüysüz ve Ahmet Bilge ile Tarafsız Dergisi İmtiyaz Sahibi Murat Ümit Uzun, Bulancak Yıldız Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sinan Yıldız ve beraberindeki basın mensupları, Vali Serdengeçti ile görüşerek, yerel medyanın sorunları ve önerileri üzerine görüş alışverişinde bulundu.

2023_392_01

Yerel medya temsilcileri, Giresun'un güncel meseleleriyle ilgili Vali Serdengeçti'ye çeşitli sorular yönelttiler. Kentteki ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeleri yakından takip eden deneyimli muhabirler; Valiliğin stratejilerini, projelerini ve halka sunulan hizmetleri, il genelindeki altyapı çalışmaları, eğitim, sağlık, ulaşım ve çevre düzenlemeleri gibi konularda Vali Serdengeçti'den bilgi aldılar. Vali Serdengeçti, yerel medyanın ilin gelişimine katkısını takdir ederek, yerel medya temsilcilerine teşekkür etti.

Oldukça samimi ve verimli bir ortamda gerçekleştirilen ziyaret sonrasında yerel medya temsilcileri de kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Serdengeçti’ye teşekkür ettiler.

Yerel medya temsilcilerinin ardından Vali Serdengeçti, makam kabulleri çerçevesinde Şehit Piyade Onbaşı Dursun Buz’un babası Metin Buz’u ağırladı. Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, Şehidimizin saygıdeğer babası Metin Buz’u misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek içten bir sohbet gerçekleştirdi.

Vali Serdengeçti, Şehidimizin değerli babası Metin Buz’a tekrardan sabır ve başsağlığı dileklerinde bulunarak, tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi. Şehidimizin değerli babası Metin Buz da Vali Serdengeçti’ye yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek nazik kabullerinden ve misafirperverlikten dolayı şükranlarını sundu.

Makam kabulleri çerçevesinde Vali Serdengeçti, son olarak özel misafirleri Sezai Erbeyi ve Av. Erdal Üçkuruş ile görüştü.

IST DUMED HEYETİNDEN, TSO' YA ZİYARET IST DUMED HEYETİNDEN, TSO' YA ZİYARET

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, bu yoğun makam kabulleri sırasında, çeşitli kesimlerden gelen ziyaretçilerine teşekkür ederek, Giresun'un daha müreffeh bir geleceğe doğru ilerlemesi için iş birliği ve dayanışma çağrısında bulundu.

Editör: Ortak Kullanım