Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, 8 Eylül Cuma günü, kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

Giresun'da Kıyam Buluşmaları Başladı Giresun'da Kıyam Buluşmaları Başladı

Vali Serdengeçti, ilk olarak Giresun Kadastro Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada, Kadastro Müdürü Mustafa Şahin’den kurumun faaliyetleri başta olmak üzere şehrin arazi kayıtları ve mülkiyet düzenlemeleri konusunda ayrıntılı bir brifing aldı.

2023_324_03

Ardından, Vali Serdengeçti, Giresun Tapu Müdürlüğünü ziyaret etti. Tapu Müdürü Orhan Köroğlu ve çalışanları tarafından Vali Serdengeçti’ye, tapu işlemleri ve mülkiyet belgeleri konularında detaylı bilgi verildi.

2023_324_05

Serdengeçti'nin ziyaret ettiği bir diğer kuruluş ise Türkiye Harp Malûlü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi oldu. Dernek Şube Başkanı Sayın Hayrettin Akgün ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Serdengeçti, şehit aileleri ve gazilerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

Ziyaret sonrası Serdengeçti, "Türkiye Harp Malulü, Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubemizi ziyaret ettik, hâl ve hatırlarını sorduk. Canları pahasına kutsal vatanımızı savunan aziz şehitlerimizden ve bu uğurda gazilik payesiyle şereflenen kahramanlarımızdan Allah razı olsun." cümlelerini kullandı.

Ziyaretler, çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.