Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Merkez’de yayınlanan ve resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin temsilcilerini 27 Eylül Çarşamba günü makamında kabul etti.

Giresun Merkez ilçede, Vasıflı (günlük) olarak yayın hayatına devam eden resmi ilan yayınlama hakkına sahip yerel gazete temsilcilerini makamında kabul eden Vali Serdengeçti, yerel medyanın Giresun ilinin tanıtımı, kalkınması ve toplumsal bilinçlenme süreçlerindeki önemine dikkat çekti. Ayrıca, yerel basının yerel hizmetlerin duyurulmasında ve demokratik süreçlere katkı sağlamada taşıdığı kritik rolü vurguladı.

Giresun Üniversitesi'nde Geleneksel Hamsi Şenliği Coşkusu Yaşanacak Giresun Üniversitesi'nde Geleneksel Hamsi Şenliği Coşkusu Yaşanacak

Görüşmede Giresun ilinin altyapı çalışmaları, eğitim, sağlık hizmetleri, turizm potansiyeli ve tarım gibi konular ele alındı. Vali Serdengeçti, yapılan bu hizmetlerin Giresun'un kalkınması ve yaşam kalitesinin artırılması açısından hayati olduğunu ifade etti.

Gazetecilere, bu projelerin ayrıntılı bilgilerini sunarak, yerel medyanın bu konuları geniş kitlelere aktarmasının önemine değindi.

Gazeteciler de bu konuların kamuoyuna doğru bir şekilde iletilmesi ve ilin kalkınmasına katkı sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Kabul sırasında, yerel medyanın soruları ve önerileri değerlendirilerek sorunların çözümü üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Vali Serdengeçti, yerel medyanın ilin gelişimine katkısını takdir ederek, gazetecilere teşekkür etti.

Oldukça samimi ve verimli bir ortamda gerçekleştirilen ziyaret sonrasında yerel gazete temsilcileri de kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Serdengeçti’ye teşekkür etti.

Hayırlı olsun ziyaretine; Giresun Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Yakarışık, Giresun Gündem Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mustafa Cici, Giresun İleri Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mesut Erdoğan, Giresun Öncü Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Safa Ertürk, Yeni Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatih Öztürk ve Yeşilgiresun Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Egemen Öğütçü katıldı.