Piraziz'de Doğal Gaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor Piraziz'de Doğal Gaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun İl Özel İdaresi Ülper Şantiyesi ile Giresun İl Merkezinde 23 Haziran 2023 tarihinde meydana gelen selden etkilenen yollarda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Vali Serdengeçti'nin 8 Eylül Cuma günü saat 14.00’de Giresun İl Özel İdaresi Ülper Şantiyesi ile aynı yerde bulunan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Makine İkmal Şefliğine bağlı Bakım Onarım Atölyesinde incelemelerde bulundu.

2023_326_01

Şantiyeye gelişinde, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Altuğ Çoban ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdür Vekili Mesut Yıldırım tarafından karşılanan Vali Serdengeçti, şantiyedeki çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Serdengeçti'ye, Ülper Şantiyesinde bulunan Asfalt Plenti ve Konkasör Tesislerinde gerçekleştirilen; kırma, eleme ve asfalt üretim kapasiteleri ile tesisin personel sayısı ile araç gereç ve iş makinesi durumu hakkında ayrıntılı bilgi sunuldu.

2023_326_01

Makine İkmal Şefliğine bağlı Bakım Onarım Atölyesinde de incelemelerde bulunan Serdengeçti’ye burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi. Verilen bilgide, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait araçların ve personel durumu ile ihtiyaç duyulan hizmet türleri ve araçlar konularına değinildi.

Ardından, 23 Haziran 2023 tarihinde meydana gelen aşırı yağışlar sonucu meydana gelen selin etkilediği köy yollarında incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

2023_326_05

Mesudiye-Akçalı-Esentepe Grup Yolunda incelemelerde bulunan Serdengeçti’ye Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdür Vekili Mesut Yıldırım tarafından yapılan çalışmalar, yapılmakta olan imalatlar ve sonraki süreçte yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verildi.  

Yağmurca köy yolu ile bu köy sınırları içerisinde bulunan İlh Özel İdaresine ait taş ocağında da incelemelerde bulunan Serdengeçti, bu yolların güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli önlemlerin alınmasını ve çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

2023_326_09

Yapılan incelemelerin ardından Serdengeçti, selden etkilenen yolların alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin kısa sürede tamamlanabilmesinin önündeki en büyük engelin bölgenin coğrafi yapısından kaynaklı dezavantajlar çok fazla olduğuna dikkat çekti.

Serdengeçti, sel ve heyelanlardan etkilenen bölgelerde bundan sonra gerçekleştirilecek imar ve imalatlarda, ileride benzer hadiselerin yaşanmaması için daha hassas ve dikkatli davranılması gerektiğini, dere yatakları başta olmak üzere heyelana maruz kalabilecek alanlarda yapılaşmadan kaçınılması gerektiğine vurgu yaptı.

Editör: Ortak Kullanım