Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, son yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Giresun İl Müftüsü görevine atanan Selçuk Kılıçbay'ı kabul etti.

Valilik makamında, 1 Kasım 2023 Çarşamba günü, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından kabul edilen Müftü Kılıçbay, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan İl Müftüleri Kararnamesi ile bu önemli göreve atandı.

Giresun'da Türkçe Öğretmenleri İçin Mesleki Gelişim Semineri Düzenlendi Giresun'da Türkçe Öğretmenleri İçin Mesleki Gelişim Semineri Düzenlendi

Vali Serdengeçti, bu yeni göreviyle şehirdeki dini ve kültürel faaliyetleri koordine etme, toplumun manevi ihtiyaçlarını karşılama ve birlikte yaşama kültürünün pekiştirilmesi gibi önemli sorumlulukları üstlenerek, topluma daha etkili hizmet sunma yolunda Müftü Kılıçbay'a yeni görevinde başarılar dileyerek, görevinin önemine vurgu yaptı.

Müftü Kılıçbay da nazik kabullerinden ve başarı dileklerinden dolayı  Vali Serdengeçti'ye teşekkürlerini iletti. Aynı zamanda bu yeni dönemde, Giresun'da dini ve manevi hizmetlerin daha da gelişmesi ve topluma daha etkili bir şekilde hizmet sunulması için çaba sarf edeceğini ifade etti.